Beerfest v znamení kvalitného piva a veselej hudby

88

V poradí 2. ročník Beerfestu sa uskutočnil na výstavisku Expo Center Trenčín v dňoch 20. a 21. septembra 2019.

Pivní gurmáni mali možnosť vybrať si zo 120 pív od 30 pivovarov a vypočuť si 12 hudobných vystúpení. Návštevníci si tak okrem legendy akou je Peter Nagy vychutnali aj ďalšie energiou nabité kapely a bohatý sprievodný program.

Svoje zastúpenie na festivale mala aj krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, ktorá prezentovala lákadlá, historické dominanty či prírodné bohatstvá Trenčianskeho kraja. „Beerfest je ideálna príležitosť na prezentovanie krás nášho regiónu nielen tým, ktorí bývajú za rohom, ale aj tým, ktorí prišli z iných miest. Okrem pohody pri bohatom kultúrnom programe tak mohli zistiť, čo všetko sa dá u nás navštíviť, objaviť a zažiť,“ objasnila účasť výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Lákadiel na tohtoročnom festivale zameranom na pivá a pivné špeciály bolo hneď niekoľko. Okrem širokej škály možností výberu chmeľového moku mala verejnosť možnosť zapojiť sa do niekoľkých sprievodných aktivít. Milovníci futbalu mali možnosť zasúťažiť si v Trenčianskej penalte Antonína Panenku a vyhrať neuveriteľných 2000€ za prvé miesto.

Hudba rozprúdila zábavu

Nie je nijakým tajomstvom, že zábavu na festivaloch dokáže najlepšie rozprúdiť správny výber hudobných kapiel či interpretov. V tomto prípade to platilo rovnako. Peter Nagy prilákal v piatok na hlavný stage všetky vekové kategórie, ktoré svorne spievali spolu s ním jeho najväčšie hity.

Sobota patrila hudobným velikánom slovenskej scény – Vrbovskí víťazi, Slobodná Európa a Chiki-liki tu-a. Dokopy však bolo počuť až 12 hudobníkov a kapiel, ktoré spievali vlastné skladby, ale aj tie notoricky známe svetového charakteru.

Okrem nabitého hudobného programu mali návštevníci možnosť vidieť priamo v akcii najsilnejších mužov Európy, ktorí medzi sebou súťažili o trofej – meč Matúša Čáka Trenčianskeho. Pokračovali silové súťaže pre všetkých návštevníkov, ktorí si mohli vyskúšať svoje zručnosti v pretláčaní rukou, prenášaní 50 litrových pivných sudov na čas či v tlaku na lavičke. K dispozícii bola však aj burza pivných suvenírov.

2. ročník festivalu, ktorý je oslavou piva sa tešil bohatej návštevnosti rôznych vekových kategórií. Tí poznateľne sršali dobrou náladou dúfajúc, že sa z tohto podujatia stane každoročná tradícia.

Zdroj: trencinregion.sk