Brány obľúbeného Region Tour Expo 2018 v Trenčíne otvorené!

180

V areáli Expo Center v Trenčíne bol dnes slávnostne otvorený v poradí 7. ročník regionálneho veľtrhu cestovného ruchu Region Tour Expo 2018.

Počas dvoch výstavných dní tak môžu návštevníci trenčianskeho výstaviska zavítať aj na súbežné výstavy Torty a svet pečenia či výstavu slovenských potravinárskych a nepotravinárskych produktov Chuť Slovenska. V priestoroch výstaviska nechýba ani prezentácia tradičných ľudových umeleckých remesiel a po prvýkrát je súčasťou aj Krajská prehliadka speváckych súborov seniorov Jednoty dôchodcov na Slovensku.

Trenčianske výstavisko Expo Center už po siedmykrát zaplnila pestrá paleta toho najzaujímavejšieho, čo môžu turisti v slovenských regiónoch a regiónoch susedných krajín nájsť. Na svoje si v rámci neho až do soboty 12. mája 2018 prídu nielen milovníci cestovania a tradičných slovenských jedál, ale aj nadšenci pečenia a cukrárstva, slovenského folklóru či ľudových umeleckých remesiel.

Jedným z najväčších lákadiel veľtrhu bolo aj otvorenie výstavného stánku krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, ktoré sa nieslo v adrenalínovom duchu vystúpenia niekoľkonásobného majstra Slovenska v cyklotriale – Martina Behra. Novinkou z dielne KOCR bola aj zábavná súťaž pre deti s názvom Krížom krajom za 100 dní. „Cieľom tejto hry je prejsť za 100 dní zaujímavé miesta a podujatia. Ich zoznam bude uverejnený na webovej stránke krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región. Začiatok súťaže je 1. júna a potrvá až do 8. septembra 2018, a to formou mobilnej aplikácie Objavujme či úplne novej mapky, ktorá pomôže objaviteľom spoznávať náš kraj,“ prezradil predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Vo výstavnom stánku mohli návštevníci výstavy tiež ochutnať zdravé nápoje, pripravené z typických regionálnych surovín či lahodné sladké a slané múčniky, o ktorých prípravu sa postarali študenti stredných odborných škôl obchodu a služieb z Trenčína a Púchova. Širokú ponuku uzavreli ukážky práce s 3D tlačiarňou a technika vypaľovania laserom v podaní Strednej odbornej školy Pod Sokolicami v Trenčíne. Lákavé novinky a prehľad podujatí prezentujú v pavilóne 5 aj počas druhého výstavného dňa členské oblastné organizácie cestovného ruchu, Trenčianske múzeum a hrad Beckov.

Po prvýkrát bola súčasťou výstavy aj Krajská prehliadka speváckych súborov seniorov Jednoty dôchodcov na Slovensku (JDS). V rámci programu sa predstavilo 9 súborov zo Slovenskej republiky a 2 zo susednej Moravy. „Z jedenástich súborov, ktoré sa dnes predstavia na v poradí 9. prehliadke súborov seniorov, nás jeden bude zastupovať na celoslovenskej súťaži v Komárne. Každý rok sa táto prehliadka koná v inom krajskom meste a my sa snažíme, aby sa na ňu podarilo dostať vždy inému súboru,“ vysvetlila Anna Prokešová, predsedníčka Krajskej organizácie JDS Trenčín s tým, že dôležité je vytiahnuť seniorov spoza štyroch stien a ukázať im, čo všetko môžu vidieť a ako sa na tom môžu vlastnými silami podieľať.

Výstava Region Tour Expo každoročne vytvára priestor na prezentáciu destinácií a produktov cestovného ruchu jednotlivých regiónov a možností voľnočasových aktivít či domácej gastronómie. Ak ste si ich nestihli pozrieť dnes, urobiť tak môžete ešte v sobotu 12. mája 2018 až do 18.00 h. Srdečne Vás pozývame!

Zdroj: TSK