Družstvo ZŠ Novomeského z Trenčína vyhralo krajské kolo McDonald´s Cupu

121
1. zápas - družstvo ZŠ Gorazdova Púchov

Už dvadsiaty krát vybehli na štadióny krajských kôl školské futbalové družstvá v minufutbalovom turnaji McDonald´s Cup. Krajské kolo, ktoré sa konalo v Trenčíne, vyhrali a na Majstrovstvá Slovenska v Poprade postúpili hráči Základnej školy ul. L. Novomeského z Trenčína. Žiaci ZŠ Gorazdova Púchov sa umiestnili na 6. mieste z 9 družstiev.

V tomto  jubilejnom 20. ročníku sa prihlásilo rekordných 948 základných škôl z celého Slovenska. Systém turnaja je jednoduchý – jednotlivé školské futbalové družstvá postupujú od školských, kvalifikačných, okresných (niekde regionálnych) a krajských kôl až do celoslovenského finále. Postupový futbalový turnaj McDonald´s Cup vyhlasuje MŠVVaŠ SR a spoluorganizujú ho Slovenský futbalový zväz a generálny partner McDonald´s. Patronát nad turnajom drží dlhé roky slovenská futbalová jednotka Marek Hamšík, hráč talianskeho klubu SSC Neapol a sedemnásobný Futbalista roka.

Do zápasov sa zapojili aj dievčatá

Naďalej pokračujeme v tradícii zapojených dievčat v turnaji, táto novinka sa počas predchádzajúcich 2 ročníkov osvedčila. Dievčatá sa aktívne zapájajú počas každého odohraného zápasu. Aj tento rok sa potvrdzuje, že v turnaji je zapojených veľmi veľa šikovných hráčok.

Osem krajských tímov zabojuje v  Poprade na trávniku Národného tréningového centra Slovenského futbalového zväzu nielen o titul Majstra Slovenska, zároveň aj o hlavnú cenu, ktorou je výlet do Londýna a účasť na futbalovom zápase počas tohtoročného októbra.

V Trenčianskom kraji sa zúčastnilo turnaja 101 základných škôl, do krajského kola sa prebojovali víťazi deviatich okresných kôl. Trenčianske krajské kolo sa tento rok odohralo na prírodnej tráve futbalového štadióna Trenčín – Záblatie. Malí futbalisti a futbalistky prežili pekný slnečný deň plný skvelých športových zážitkov.

1. miesto

Družstvá odohrali zápasy v skupinách. A umiestnenie: 1. Trenčín, 2. Dubnica n/Váhom, 3. Bánovce n/Bebravou. B umiestnenie: 1. Považská Bystrica, 2. Púchov, 3. Myjava. C umiestnenie: 1. Veľké Uherce, 2. Prievidza, 3. Nové Mesto n/Váhom. Tretí umiestnení v skupinách podľa zápasového skóre obsadili 9. až 7. miesta. Druhí umiestnení v skupinách hrali zápasy o 6. – 4. miesto.

Traja víťazi zabojovali o postup na Majstrovstvá Slovenska vo finálovej skupine. Prvý zápas odohrali Veľké Uherce proti hráčom Považskej Bystrice, s výsledkom 2:1. Potom nastúpil Trenčín a porazil družstvo Veľkých Uheriec 4:1. Posledný zápas odohrala Považská Bystrica proti Trenčínu, no opäť skórovali Trenčania vysokým výsledkom 1:7. Opäť tak obhájili titul Majstra kraja.

2. miesto

Poradie víťazov Trenčianskeho krajského kola:

  1. miesto: ZŠ Ul. L. Novomeského 11, Trenčín
  2. miesto: ZŠ Veľké Uherce 145
  3. miesto: ZŠ Slovanská 7, Považská Bystrica
  4. miesto: ZŠ s MŠ Pod hájom 967, Dubnica n/Váhom
  5. miesto: ZŠ Rastislavova 4, Prievidza
  6. miesto: ZŠ Gorazdova 2, Púchov
  7. miesto: ZŠ Tematínska 2092, Nové Mesto n/Váhom
  8. miesto: ZŠ Gorazdova 6, Bánovce nad Bebravou
  9. miesto: ZŠ Štúrova 18, Myjava

Najlepšia hráčka: Timea Majanová, ZŠ Ul. L. Novomeského 11, Trenčín
Najlepší hráč: Peter Beňadik, ZŠ Ul. L. Novomeského 11, Trenčín
Najlepší strelec: Radoslav Kuciak, ZŠ Slovanská 7, Považská Bystrica
Najlepší brankár: Alex Krpelan, ZŠ Rastislavova 4, Prievidza

3. miesto

Zdroj: mcdonaldscup.sk