Festival Tužina Gro(o)ve

66

Existujú miesta, ktoré málokto pozná a existuje hudba, ktorá takéto miesta prirodzene dopĺňa. Spolu si ich vychutnáte na festivale Tužina Gro(o)ve v dňoch 24. – 25. júla 2020.

Festival sa každoročne koná v oáze na okraji lesov, ohraničenej pohoriami Strážovských vrchov a Malej Fatry – na Hatalisku v obci Tužina neďaleko Prievidze. Nápad na organizáciu festivalu dostal otec so synom z dedinky Poluvsie. Zdalo sa im, že v okolí sa nevenuje dostatočná pozornosť alternatívnej hudobnej scéne, a tak si povedali, že to zmenia. Vďaka týmto dvom nadšencom otvoril festival Tužina Gro(o)ve prvý krát svoje brány v roku 2016.

V roku 2020 na festivale Tužina Gro(o)ve vystúpia:

Bufet (SK), Darkness Positive (SK), Chill on the Sun (SK), Katarína Máliková (SK), Longital (SK), Martin Geišberg (SK), Matej Tále (SK), The Wilderness (SK), Tomáš Gregor (SK), Tusté Baletky (SK), Vojta Violinist (CZ), Steppers Division (DE) a WWW Neurobeat (CZ).

Každoročnou súčasťou festivalu je aj remeselný trh Gro(o)ve Market, Potulná čajovňa či jedinečný elektro-stan – „Elektrocentrála“, venujúci sa len elektronickej hudbe od špičkových interpretov zo Slovenska aj zahraničia. Tento rok vzdáva Elektrocentrála poctu prievidzskej technotradícii, ale privíta aj celoslovenské legendy ako EDK Sound System či Future Sound of Petržalka.

Vstupenky na festival Tužina Gro(o)ve 2020 je možné zakúpiť iba online.  

Zdroj: trencinregion.sk