Finálový turnaj M SR, mladší žiaci 6-tkoví

420

Cez ostatný májový víkend v sobotu 25. a v nedeľu 26. sa uskutočnil vo volejbalovej hale MŠK Púchov Finálový turnaj M SR mladších žiakov, 6-tkárov vo volejbale za súťažný ročník 2023/2024.

Keďže v tomto ročníku v skupine Stred nebola otvorená táto súťaž, do finále postúpili po dva tímy zo skupiny Západ: VO MŠK 1970 Púchov a VK Spartak UJS Komárno a zo skupiny Východ: TJ Slávia Svidník a VKM Stará Ľubovňa.

Turnaj zahájili v sobotu naši o 12:00 s Komárnom, kde potvrdili úlohu favorita a zvíťazili presvedčivo 3:0 (8, 19, 14). O 14:00 začal súboj východniarov, v ktorom podľa očakávania zvíťazil Svidník nad Starou Ľubovňou tiež presvedčivo 3:0. O 16:00 nastúpili naši proti Starej Ľubovni a v dramatickom a napínavom súboji (nielen na palubovke, ale aj na tribúne) zvíťazili 3:0 (23,23,22). V ostatnom sobotňajšom dueli Svidník zvíťazil nad Komárnom 3:0.

V nedeľu o 10:00 sa začal súboj o tretie miesto, v ktorom zvíťazil tím Starej Ľubovne nad Komárnom 3:0. Finále začalo o 12:00 súbojom našich so Svidníkom, ako hosťujúcim tímom o titul majstra SR, v ktorom tento potvrdil úlohu favorita a zvíťazil nad našimi 0:3 (-15,-19,-13).

Naši tak obsadili vo Finále M SR výborné druhé miesto za Svidníkom. Za nami na treťom skončil tím Starej Ľubovne a štvrté miesto obsadil tím z Komárna. Gratulujeme a ďakujeme naším hráčom aj trénerom za vzornú reprezentáciu nielen VO, MŠK, ale aj mesta. Poďakovanie patrí aj rodinným fanklubom všetkých zúčastnených tímov, ktoré na všetkých zápasoch vytvorili pre súboje na palubovke neobvykle búrlivú a hlučnú, ale zároveň aj vzájomne korektnú a slušnú atmosféru úzko previazanú s dianím na palubovke.

Na záverečnom vyhodnotení a ceremoniáli odovzdal poháre a medaily tímom a hráčom viceprimátor mesta Peter Bílik.

Naši nastúpili vo Finálovom turnaji pod trénerským vedením M.Pechu a M.Dvorského v zostave: kapitán Hupka Róbert, Veteška Viliam, Kubáň Zachariáš, Klobučník Filip, Svoboda Matej, Máček Dominik, Máček Erik, Kišš Lukáš, Jurči Matej, Jančo Dominik, Brindžák Lukáš, Kaššovic Michal, Kudlejová Ema. Za najlepšieho hráča nášho tímu bol vyhlásený kapitán R.Hupka (č.76.).

Pavel Melišík