Futbal: V okresnom derby plný zásah futbalistov MŠK

403
Púchovčan Marek Gajdošík (v bielom drese) sa v závere prvého polčasu dostal do sľubnej šance. Skórovať však nedokázal. Dvakrát sa strelecky presadil Gamboš, Púchov vyhral v Beluši 2:1.

Beluša – Púchov 1:2 (0:2)

Púchovčania mali svojmu súperovi v okresnom derby tretej ligy čo vracať. Na domácom trávniku ich Belušania pripravili o dva body.

Pred peknou návštevou začali aktívnejšie Belušania, ktorí by sa v prípade víťazstva Púchovčanom bodovo vyrovnali. Prvú šancu mal Peter Mišutka, no v sľubnej pozícii nedokázal presne zakončiť. Druhýkrát pohrozil Gorelka, ktorého strela však medzi žrde nemierila. Ďalšiu šancu na skórovanie mal Hrenák, ale jeho strelu zblokovala obrana Púchova. Púchovčania prežili úvodný tlak Beluše a po štvrťhodine udreli. Do streleckej listiny sa zapísal Gamboš – 0:1. O pár minút nevypočul volanie Púchovčanov po pokutovom kope hlavný rozhodca, Púchovčania však už mali územnú prevahu a ich rýchle kombinačné akcie robili domácej obrane nemalé problémy. Luhového strela nemierila do čierneho, rovnako ako na druhej strane si nenašiel cieľ projektil J. Gaža. Po góle volal aj lob Púchovčana Bučeka,
lopta tesne minula bránku. Obrovskú šancu spálil mladý Buček aj v 37. minúte, kedy nedokázal upratať do siete ideálnu prihrávku Gajdošíka.

Na druhej strane si brankár Letko poradil so strelou domáceho Gorelku. V nadstavenom čase prvého polčasu sa na hranici pokutového územia šikovne uvoľnil Gamboš a z otočky zvýšil na 0:2. Druhý polčas začali opäť náporom domáci, kontaktný gól sa im podarilo streliť
už v 58. minúte, kedy po Zápotokovej prihrávke znížil Gorelka na 1:2. Vzápätí Púchovčania nedokázali po-trestať obrovskú chybu domáceho brankára Ciesara. Štvrť hodinu pred koncom stretnutia nedokázal z dobrej šance vyrovnať Jurga, a tak si Púchovčania rozumnou hrou už prestížne víťazstvo ustrážili. Po troch jarných zápasoch na trávnikoch súperov sa futbalisti MŠK Púchov predstavia premiérovo v tomto roku na domácom trávniku už najbližšiu sobotu,
kedy privítajú deviate Veľké Ludince.

Belusa-PU_web
V tomto prípade síce Branislav Gamboš po faule súpera „hryzie“ trávnik, no napokon to bol on, kto dvomi gólmi rozhodol o víťazstve Púchova.

Góly: 58. M. Gorelka – 15. a 45. Gamboš.
Rozhodoval Sárai, ŽK: J. Gažo, Mujkoš, M. Gorelka, Martinka, Bielik – Kopiš, Vanák, Zavadzan, Svorada, 400 divákov.
Zostava Beluše: Ciesar – J. Gažo, Mujkoš, Pavol Vavrík, Jurga (75. Bielik), Hrenák, P. Gajdošík (62. Martinka), Novisedlák, L. Zapotoka (88. Kršák), M. Gorelka, P. Mišutka. Tréner
M. Bednár.

Zostava Púchova: Letko – Riška, Vanák, Zavadzan, Brezničan, Gamboš, Kopiš (89. Kingsley), Buček (86. Sibanda), Luhový, Marek Gajdošík (69. Svorada), Pilát. Tréner J. Vágner

Ostatné výsledky 21. kola: Dunajská Streda B – Dubnica 0:1, Šaľa – Horná Nitra 1:1, FC Horses – Komárno 1:4, Neded – Nemšová 1:2, Šurany – Galanta 2:2, Zlaté Moravce B – Veľký Meder 1:2, Topoľčany – Lednické Rovne 0:3, Veľké Ludince – Gabčíkovo 2:2

1. Komárno 21 16 3 2 53:15 51
2. L. Rovne 21 14 3 4 44:25 45
3. Púchov 21 13 5 3 41:15 44
4. Beluša 21 11 5 5 29:20 38
5. Galanta 21 10 4 7 38:27 34
6. D. Streda B 21 9 6 6 29:21 33
7. Topoľčany 21 10 2 9 31:30 32
8. Z. Moravce B 21 9 4 8 33:28 31