Karate – Rovne cup 2018

654

Presne týždeň po organizácii Pohára SFKBU v Púchove sa Púchovčania mohli zúčastniť ďalšieho turnaja „skoro doma“. Karatisti z Lednických Rovní zorganizovali svoj prvý pohárový turnaj Rovne Cup.

Štartovné zadarmo a veľká snaha usporiadateľov urobiť čo najlepší turnaj pritiahli do Rovní 15 klubov a registrovaných bolo vyše 300 štartov. Chýbalo kobudo a kategórie dospelých, ktoré sú však často slabšie obsadzované, preto ako príprava na medzinárodný turnaj SLOVAKIA OPEN sa pre mladších tento turnaj veľmi hodil. Preto aj z Púchova prišlo z CVČ ZŠ Gorazdova pomerne veľa pretekárov a chýbali len reprezentanti SR Michal Kunst a Tomáš Čvirik.

Čo sa týka výsledkov je potrebné pochváliť Viktóriu Rosinovú, ktorá vyhrala pekne zacvičenou kata Saifa svoju kategóriu. Jej sestra Terézia opäť stála na stupňoch víťazov, keď získala vo svojej kategórii v kata tretie miesto. Tretia v kata skončila aj Nina Jandušíková, Jakub Hikl a Gabika Šeligová.

V kumite vo svojej kategórii zvíťazila Vanessa Iman Kebisová, Viki Rosinová bola tretia. V inej kategórii skončila na druhom mieste Nina Jandušíková. Ukazuje sa, že by partia dievčat mohla v kumite dokázať ešte niečo viac. Najmä ak Majka Fedorová bude mať viac šťastia, ako mala tentoraz. Po rokoch začala zápasiť a súperky po jej úderoch padali príliš rýchlo. Aspoň podľa názoru rozhodcov a Majku po povolenom kontakte na stredné pásmo paradoxne diskvalifikovali. Tešíme sa na jej ďalšie vystúpenia.

Čo je ešte potrebné spomenúť je pekne zacvičená kata Maťka Behra, ktorý v najmenšej kategórii skončil po kratšej prestávka opäť na stupňoch víťazov a tentoraz na tom najvyššom stupni. Za svoju pracovitosť a prístup k tréningom si to určite zaslúžil.

Partia dievčat postavila pod CVČ ZŠ Gorazdova aj slušné družstvo v kata, ktoré pri prvom štarte skončilo na druhom mieste. Možno budeme mať na ďalších pohároch federácie úspešný ženský tým.

Čo sa týka nápadu organizovať turnaj na Lednických Rovniach, pre Púchovčanov je to veľká výhoda a hodnotíme ho pozitívne. Do budúcna by len možná stálo za to pouvažovať o organizácii turnaja v trochu inom termíne, aby nekolidoval s Pohárom Federácie, kde termíny určuje SFKBU, hlavne s ohľadom na prípravu pretekárov. Ale to už je na dohode organizátorov.

Ing. František Komora, tréner