Krv je vzácnejšia ako kedykoľvek predtým

112

Trenčiansky samosprávny kraj pozýva svojich zamestnancov, organizácie aj širokú verejnosť na v poradí jedenástu kvapku krvi.

V dôsledku koronakrízy hlásia všetky transfúzne služby nedostatok krvi a zdravotníci intenzívne vyzývajú ľudí, aby sa nebáli a krv prišli darovať aj napriek súčasnej situácii. Teraz je rad na nás, aby sme pomohli našim zdravotníkom, ktorí počas celej pandémie bojovali v prvej línii. Darovanie krvi je humánny a solidárny krok, ktorý môžete spraviť aj vy, a to v rámci Kvapky krvi Trenčianskeho samosprávneho kraja. Odber bude tradične prebiehať nielen na Úrade TSK, ale i v troch župných nemocniciach. V spolupráci s Národnou transfúznou službou Trenčín, myjavskou, bojnickou a považskobystrickou nemocnicou sa doteraz podarilo darovať približne 270 litrov životodarnej tekutiny.

Na župnom úrade bude odber krvi prebiehať v utorok 30. júna 2020 od 8.00 hod. Vzhľadom na obmedzenú kapacitu (30 darcov) prosíme záujemcov o nahlásenie účasti e-mailom na matej.planek@tsk.sk alebo telefonicky na 0901 918 137.

V Nemocnici s poliklinikou Považská Bystrica sa odbery krvi uskutočnia 30. júna 2020 od 7.00 hod.

Kto môže darovať krv a čo je treba robiť pred odberom?

Zdroj: TSK