Kúpaliská v letných dňoch osviežia aj tento rok

152

Hoci v niektorých mestách na Slovensku ostávajú kúpaliská v tento rok zatvorené, väčšina z tých, ktoré sa nachádzajú v Trenčianskom kraji sa pripravujú na letnú sezónu.

Každoročnou obľúbenou letnou aktivitou je schladenie sa, opaľovanie a užívanie si „plážových“ športov na kúpaliskách spolu s rodinou či priateľmi. Tie sú spravidla v sezóne prístupné pre širokú verejnosť v ich klasických otváracích hodinách. Pandémia Covid-19 však na tento rok ovplyvnila aj túto súčasť letných mesiacov a otvorené kúpaliská tak nie sú úplnou samozrejmosťou.

Zatiaľ čo Letné kúpalisko Nemšová je pripravené otvoriť svoje brány a čakajú na priaznivejšie počasie, v Považskej Bystrici bude možné kúpanie len v plavárni. Či sa tieto obľúbené letné priestranstvá otvoria, nevedia s určitosťou povedať v Novej Dubnici ani v Prievidzi, situáciu však vidia priaznivo. Na priaznivejšie počasie čaká aj Termálne kúpalisko v Bánovciach nad Bebravou.

Na rozdiel od toho sú mestá, ktoré s prípravou nezaháľajú. „Príprava na sezónu je v tejto chvíli rovnaká ako pred akoukoľvek inou letnou sezónou. Uskutočnila sa už aj súťaž na prevádzku bufetov a atrakcií,“ skonštatovala Erika Ságová, hovorkyňa mesta Trenčín. Letné kúpalisko na Ostrove v Trenčíne bude otvorené už od 1. júla 2020. V prípade priaznivého počasia pripravuje otvorenie v tom istom dátume aj Letné kúpalisko Dúha v Partizánskom.

Kúpele Zelená žaba v Trenčianskych Tepliciach prišli dokonca s dobrou správou v podobe presného dátumu otvorenia priestorov pre verejnosť, ktorým je sobota 27. júna 2020. Aj Kúpalisko Čajka Bojnice má jasno v tom, že tohtoročné leto osvieži návštevníkov ich voda, momentálne prerokovávanou otázkou však ostáva, či budú mať prístup len kúpeľní hostia, alebo aj široká verejnosť.

Letné kúpalisko v Púchove je otvorené (v závislosti od počasia) už od 15. júna v čase 9:00 až 19:00. Bohužiaľ chladné a daždivé počasie v posledných dňoch kúpaniu veľmi nepraje.

„Oceňujem, že prevádzkovatelia letných kúpalísk dokážu zabezpečiť hygienické štandardy a otvoria svoje brány pre verejnosť aj tento rok. Množstvo ľudí bude preferovať dovolenku na Slovensku, preto je pozitívne, že o letné radovánky neprídu ani v Trenčianskom kraji,“ ozrejmila výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Eva Frývaldská.

Zdroj: trencinregion.sk, MŠK Púchov