Majstrovstiev Slovenska dobrovoľných mladých hasičov sa zúčastnili i Púchovčania

258
Foto: DHZ Púchov

Pod Vysoké Tatry do podtatranského mesta Svit vycestovali i púchovské deti, aby spoločne s obcou Dohňany reprezentovali okres Púchov na majstrovstvách Slovenska dobrovoľných mladých hasičov s názvom Plameň. Dohňany sa prezentovali s kolektívnym družstvom súťažou CTIF a Púchovčania ako jednotlivci. V prvý deň púchovské deti mali možnosť sledovať deti z Dohnian ako bojujú na táborovej olympiáde a v hasičskom útoku, pokiaľ im nezačala súťaž jednotlivcov v behu na 60 metrov cez prekážky. Pretekári sa na tieto majstrovstvá nominovali podľa výkonnostných tried. Do súťaže boli nominovaní traja pretekári (škoda, že na poslednú chvíľu musela odstúpiť Simona Sečkárová).

Do bojov nastúpili  Alexander Ridzik a Tomáš Kucej. Skôr, ako mali pretekári nastúpiť na štart sa schyľovalo k veľkej búrke, ktorá si to nakoniec rozmyslela a začiatok súťaže pokropil dážď, ktorý  prišiel vhod – na dráhe sa počas športovania neprášilo.

Ako prvý začal Alexander Ridzik, ktorý mal veľmi silných súperov. Prvý pokus mu nevyšiel – pri braní hadíc mu vypadla jedna spojka, ale pokus napokon dokončil. Bolo na ňom vidieť, že ho to mrzí. Po dohovore trénera si na druhom pokuse dal väčší pozor a svoj rozbeh dotiahol do úspešného konca a to aj osobným rekordom, ktorý mu celkovo vyniesol pekné druhé miesto vo svojej kategórii mladších chlapcov.

Po ňom nastupoval Tomáš Kucej v kategórii starších chlapcov, ktorý mal veľkú snahu v oboch pokusoch, ale podpísala sa na ňom únava a predsúťažný výpadok. Jeho obetavý súťažný prístup mu však nakoniec vyniesol šieste miesto, s ktorým nebol spokojný, lebo vedel, že má naviac. Púchovčania sa ešte v ten deň vracali naspäť a chlapci z Dohnian na druhý deň pokračovali v bojoch o celkové umiestnenie.

Obidvom našim pretekárom musím vyjadriť veľké ďakujem, že v čase ich prázdnin mali snahu športovať a odovzdať svoje maximum.

Jozef Ridzik, DHZ Púchov