Marikovské folklórne slávnosti

129

Program jubilujúcich folklórnych kolektívov z regiónu, ale i iných lokalít Slovenska ponúkne 11. júla návštevníkom 28. MFS umelecké hodnoty pôvodného i v rôznych štylizačných stupňoch spracovaného tanečného, hudobno-speváckeho a zvykoslovného folklórneho materiálu.

Marikovské folklórne slávnosti patria k úspešným a vyhľadávaným podujatiam nielen pre obyvateľov Marikovskej doliny, ale aj pre širokú odbornú a laickú verejnosť Považia, Slovenska i Moravy. Každoročne návštevníkov do Hornej Marikovej priťahuje jedinečná autentická atmosféra.

Popri hlavnom programe budú slávnosti doplnené výstavou „História a remeslá marikovskej doliny“ pri príležitosti 700 rokov prvej písomnej zmienky o obci Mariková, tvorivými dielňami a súťažami pre deti, ľudovými remeselníkmi, prezentáciou tradičných jedál a marikovskej drevenice s replikami pracovných nástrojov Jozefa Škrabku, ako aj sprístupnením kováčskej dielne umeleckého kováča Milana Lokšíka. Hosťom tohtoročných slávností bude spevák rusínskych ľudových piesní ŠTEFAN ŠTEC s kapelou FAJTA.

Vstupné: deti, dôchodcovia 1€, dospelí 2€

Organizátori: OBEC HORNÁ MARIKOVÁ, POVAŽSKÉ OSVETOVÉ STREDISKO V POVAŽSKEJ BYSTRICI.

Tento projekt finančne podporil Fond na podporu umenia, TRENČIANSKY SAMOSPRÁVNY KRAJ a OOCR HORNÉ POVAŽIE.

Podujatie sa uskutoční pri dodržaní aktuálnych platných epidemiologických opatrení.

trencinregion.sk