McDonald’s s Slovenským futbalovým zväzom pripravil tréningy na doma

38

Ľahká, ale účinná rozcvička, koordinácia rúk a nôh, hry s loptou, strečing. Práve tieto aktivity pomôžu rozhýbať malých školákov, pre ktorých pripravili organizátori najväčšieho školského futbalového turnaja McDonald’s Cup sériu krátkych tréningových videí. Sú určené pre školákov od trénerov malých futbalistov a futbalistiek a pomôžu rozhýbať usedené deti doma po vyučovaní, hre na počítači či mobile. Jednoduché atletické cviky a tréningové zostavy s bežnými pomôckami zvládnu deti doma bezpečne aj samé.

Obmedzený režim počas pandémie nepriaznivo ovplyvňuje fyzické i duševné zdravie školákov. Väčšina z nich totiž počas bežného školského roka navštevuje rôzne športové krúžky. Tie sú však už niekoľko mesiacov pozastavené, alebo vo veľmi obmedzenom režime. Absentuje aj telesná výchova. Deti tak prichádzajú o aktívny pohyb a spoločnosť rovesníkov, čo sa odráža aj na ich kondícii a pohode. Jedným z riešení, ktoré každý rodič počas neutíchajúcej pandémie uvíta, sú práve online tréningové videá, ktoré vznikli v rámci najväčšieho školského futbalového turnaja McDonald´s Cup. Sériu videí pripravil odborný garant turnaja Slovenský futbalový zväz v spolupráci s generálnym partnerom.

Pozrite si McDonald´s Cup video tréningy: mcdonaldscup.sk/videotreningy/

Deti sa môžu učiť a zdokonaľovať podľa týchto video tréningov:

  • Všeobecný rozvoj pohybových schopností
  • Pociťovanie lopty – kontrola lopty (Ball Mastery)
  • Žonglovanie s loptou
  • Vedenie lopty
  • Prihrávanie lopty
  • Preberanie lopty
  • Obchádzanie súpera
  • Strečing po tréningu

Trénuje aj futbalista Róbert Boženík a obľúbený youtuber Expl0ited

Cvičenie pre deti musí byť podľa odborníkov jednoduché, bezpečné, ale najmä zábavné. Cieľom je vzbudiť u nich záujem o pohyb, a to tak, aby cvičili pravidelne a s radosťou. Tú im prinesie tréningový seriál na doma. Z lekcií sa deti naučia bezpečne strečingovať, osvoja si triky s loptou, ktoré zaujmú aj ich kamarátov, keď sa spolu stretnú opäť v krúžkoch a na ihriskách. „Je jasné, že deťom je doma smutno, dlho sa nevideli s kamarátmi. Kým sa znova stretnú, zabavíme ich naším cvičením spolu s trénerom Tomášom a malým futbalistom Bonom,“ hovorí Róbert Boženík, hráč slovenskej A reprezentácie, holandského klubu Feyenoord Rotterdam a patrón školského turnaja vo futbale McDonald´s Cup. Jeden z tréningov si vyskúša i obľúbený youtuber Expl0ited a svoje triky predvedú aj futbalový freestalisti Lucia Kevická a Peter Herstek.

Video:

 Róbert Boženík: www.youtube.com/watch?v=8e6M73wCXuc
 Expl0ited: www.youtube.com/watch?v=kxbi9pF0RVQ&t=5s

Video tréningy sú rozdelené do siedmich častí a každá z nich zrozumiteľne a bezpečne sprevádza deti jednotlivými cvikmi a ich správnym prevedením. Každý tréning je špecifický a efektívny, školáci pri ňom rozvíjajú svoje pohybové zručnosti, zlepšujú si kondíciu i vytrvalosť.

Tréningové videá, ktoré budú postupne dopĺňané každý týždeň, nájdete na stránke www.mcdonaldscup.sk v sekcii Videotréningy, youtube a na facebooku turnaja.

Zdroj: 1st CLASS AGENCY