Polícia informuje

107

Pomohli…
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie, podľa ktorého na Ulici M. Kukučína leží na chodníku neznámy muž. Po príchode mestských policajtov na miesto bola pri neznámom mužovi pani, ktorá hliadku informovala, že muž bol na nákupe v obchode a keďže má problém s chôdzou, opakovane padal na zem. Mestskí policajti šetrením zistili, že ide o občana z púchovskej mestskej časti Horné Kočkovce. Muža následne hliadka previezla do miesta trvalého bydliska, kde si ho prevzala manželka.

Domáce týranie rieši štátna polícia
Hliadka mestskej polície preverovala telefonické oznámenie od ženy z Púchova, podľa ktorého u nej plače suseda, ktorej mal ublížiť muž. Hliadka mestskej polície po príchode na uvedenú adresu našla v byte ženu pod vplyvom alkoholu, ktorá mestských policajtov informovala, že jej muž ubližuje napriek tomu, že je v podmienke. Hliadka žene odporučila, aby domáce násilie spolu s lekárskym potvrdením o ošetrení nahlásila na Obvodné oddelenie PZ v Púchove.

Zabudol zavrieť
Hliadka mestskej polície našla počas kontrolnej činnosti na Ulici M. R. Štefánika otvorené ľavé predné dvere na osobnom motorovom vozidle Škoda Fabia. Hliadka zistila majiteľa vozidla a telefonicky ho informovala, že nezavrel dvere na aute. Majiteľ automobilu ku vozidlu prišiel a v prítomnosti hliadky ho zamkol.

Mŕtvy pes
Na oddelenie mestskej polície prijali telefonické oznámenie, podľa ktorého je vo Vieske-Bezdedove pri drevenici zabitý pes veľkého vzrastu. Mestskí policajti kontaktovali pracovníčku mestského úradu, ktorá zabezpečila odvoz prostredníctvom firmy, ktorá sa danou problematikou zaoberá.

Z parkoviska smetisko?
Hliadka mestskej polície zistila priestupok a porušenie všeobecne záväzného nariadenia na Gorazdovej ulici. Dopustil sa ho cudzí štátny príslušník prechodne žijúci v Púchove, ktorý na parkovisku pri Základnej škole Gorazdova nechal odloženú nepotrebnú vec. Hliadka mestskej polície vyriešila priestupok dvadsaťeurovou pokutou.

Opitý pred detským domovom
Púchovskí mestskí policajti zasahovali na základe anonymného telefonického oznámenia na Štefánikovej ulici, kde mal podľa oznámenia pred detským domovom ležať opitý muž, čím vzbudzoval verejné pohoršenie. Hliadka našla na zemi muža evidentne pod vplyvom alkoholu, bez použitia donucovacích prostriedkov ho predviedli na oddelenie mestskej polície. Po zistení totožnosti mužovi hliadka uložila pokutu vo výške 10 eur. Pokutu zaplatil na mieste, následne ho mestskí policajti z oddelenia prepustili.

Pokuty za nenosenie rúšok
Do portfólia povinnosti príslušníkov mestskej polície pribudla aj kontrola nariadení krízového štábu, Vlády Slovenskej republiky a Úradu verejného zdravotníctva v súvislosti s mimoriadnymi opatreniami, ktoré platia v celej republike. Príslušníci púchovskej mestskej polície aj v minulom týždni kontrolovali dodržiavanie nariadení vrátane povinnosti nosiť prekryté horné dýchacie cesty. V troch prípadoch zistili nenosenie rúška, vinníkov potrestali blokovou pokutou vo výške 10 eur.

Zlodeji ukradli mince z autoumyvárne
V noci 22. októbra dvaja zatiaľ neznámi páchatelia barbarsky vykradli zásobníky na mince v púchovskej autoumyvárni. Dvaja muži na pravdepodobne ukradnutom vozidle, prípadne na vozidle s ukradnutou štátnou poznávacou značkou vylomili pokladničky a ukradli z nich mince. Majiteľovi spôsobili na zariadení autoumyvárne škody neporovnateľné s pár drobnými, ktoré ukradli z pokladničiek.

Zdroj: MsP Púchov