Hokej – 2. liga muži, finále play-off skupiny A

3. zápas:

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom – MŠK Púchov 2:0 (0:0, 1:0, 1:0),

Góly: 31. Nádašdi (Uram, Jakubík), 58. Dobrý (Adamčík)

Strely na bránku: 39/32, presilovky 4/0 – 4/0, rozhodovali Výleta, Baluša, Číž, Rojík, 2100 divákov

Pred viac ako dvojtisícovou návštevou (medzi divákmi bola aj asi stovka priaznivcov z Púchova), aká nebýva pravidlom ani na slovenskej hokejovej extralige, nastúpili obaja finalisti západnej konferencie druhej ligy v duchu hesla safety first, preto sa hralo obojstranne opatrne a cieľom bolo v prvom rade neinkasovať. Púchovčania vedeli, že aspoň jeden z dvoch zápasov musia vyhrať, ak si chceli zabezpečiť návrat série do Púchova. I preto bola v prvej tretine o čosi väčšia aktivita na ich hokejkách, na strely vyhrali v prvej tretine 13:9, no z gólu sa netešilo ani jedno mužstvo.

V druhej tretine sa pokračovalo v opatrnom hokeji, Púchovčania mali výhodu troch presiloviek, no nedokázali z nich využiť ani jedinú. Naopak, v 31. minúte sa Indiáni ujali vedenia gólom Nádašdiho, ktorému okrem Jakubíka asistoval aj majster sveta Marek Uram.

V záverečnom dejstve sa síce hostia snažili o vyrovnanie, no strelecky aktívnejší boli domáci, ktorí Púchovčanov prestrieľali o desať striel. K záverečnému tlaku sa v podstate Púchovčania ani nenadýchli, vietor z plachiet im zobral druhý gól z hokejky Dobrého v 58. minúte.

Zostava Žiar Nad Hronom:  Šimko – Dubina, Molnár, Dobrý, Stumpel, Goga – Nádašdi, Pohanka, Uram, Jakubík, Jaško – Nociar, Tomaška, Tatár, Srnka, Magdolen – Heckl, Iždinský, Chelpčok, Adamčík, Halama, tréner Lukáš Opáth

Zostava MŠK Púchov:  Hrušík – Kvocera, Mikuš, Jakubec, Pšurný, Zúbek – Brňák, Božik, Dmitriev, Prus – Okuliar, Putala, Deneš, Šedivý, Trenčan – Haluška, Húska, Bajtala, tréner: Branislav Okuliar

4. zápas:

MŠK Indian Žiar nad Hronom – MŠK Púchov 4:3 (1:0, 3:2, 0:1) – stav série 3:1,

Góly: 19. Uram, 33. Tatár (Tomaška, Magdolen), 34. Dobrý (Dubina, Stumpel), 38. Srnka (Nádašdi, Šimko) – 38. Romanov (Pšurný), 39. Božik (Dmitriev, Pšurný), 43. Dmitriev (Zúbek, Kvocera)

Strely na bránku: 33/34, presilovky: 2/1 – 4/0, rozhodovali Štefík, Konc, Hanko, Holienka, 1878 divákov

Druhé stretnutie na Pohroní pripomínalo v prvej tretine to prvé. Divákov bolo v hľadisku síce asi o 350 menej, aj tí čo prišli však vytvorili pre domácich skvelú atmosféru. Z oboch strán zabezpečené obrany a sporadické kombinačné akcie bez presnej koncovky. Až v samotnom závere prvého dejstva sa presadil Uram a poslal domácich do vedenia.

Keď v polovici druhej tretiny zvýšil domáci Tatár na 2:0 a o minútu neskôr Dobrý už na 3:0, zdalo sa byť o domácom víťazstve rozhodnuté. V 38. minúte síce Romanov po Pšurného prihrávke skorigoval na 3:1, no v tej istej minúte zvýšil na rozdiel troch gólov Srnka. Ubehla však len pol minúta a Božik opäť skorigoval na rozdiel dvoch gólov – 4:2.

Hokejistom MŠK Púchov vyšiel úvod záverečnej tretiny, keď po dvoch minútach znížil na 4:3. Púchovčania potom ovládli ľadovú plochu, domáci bránili zubami nechtami postupové vedenie. Podarilo sa im to až do konca stretnutia, a tak Púchovčanom zostali, podobne ako vlani, opäť len oči pre plač. O postup do prvej ligy bude s Humenným bojovať Žiar nad Hronom…

Zostava Žiar nad Hronom: Hoger, Šimko – Dubina, Molnár, Dobrý, Stumpel, Goga – Nádašdi, Pohanka, Uram, Jakubík, Jaško – Nociar, Tomaška, Tatár, Srnka, Magdolen – Heckl, Iždinský, Chlepčok, Adamčík, Halama, tréner Lukáš Opát

Zostava MŠK Púchov: Crkoň, Hrušík – Kvocera, Mikuš, Jakubec, Pšurný, Zúbek – Brňák, Božik, Dmitriev, Romanov, Prus – Okuliar, Putala, Šedivý, Trenčan – Haluška, Zemko, Húska, Bajtala, tréner Branislav Okuliar