Púchovský Fight Club dosahuje prvé úspechy

3284

„Aby človek mohol žiť čestne, musí sa biť, mýliť sa, začínať a znovu začínať, prehrávať a večne zápasiť.“ — Lev Nikolajevič Tolstoj (ruský spisovateľ 1828 – 1910)

Púchovskí boxeri a milovníci bojových športov ukazujú skvelú formu. Svojich súperov posielali k zemi v Košiciach aj v Nitre.

Iba 16-ročný púchovský boxer, Sebastián Baláž sa 14.1.2023 zúčastnil zaujímavej akcie WARRIORS GAMES v Košiciach, kde zápasil podľa pravidiel boxu 3×3 minúty. Napriek svojmu mladému veku úspešne knokautoval v druhom kole výrazne staršieho a skúsenejšieho súpera, 31-ročného Karola Sanisla z Košíc.

Obdobný úspech dosiahol prednedávnom v mestskej športovej hale v Nitre aj púchovský rodák Milan Panáč. Ten sa úspešne zúčastnil v poradí na druhom galavečeri organizácie Králi Ulice. Táto organizácia je na Slovensku nová a prvá v našich končinách, ktorá sa špecializuje na bojový štýl BAREKNUCKLE – čo je v preklade holé kĺby. Ide o niečo podobné ako je klasický box, avšak boj prebieha bez rukavíc, medzi slamenými stohmi uloženými do kruhu. Každý z bojovníkov má zápästie stiahnuté len obväzom, aby si nezranil zápästia. V priebehu zápasu sa nášmu púchovskému borcovi podarilo už v prvých minútach šikovne triafať súpera, ktorý mu ale tiež nič nedaroval. Nakoniec ale, keď tesne pred koncom prvého kola zasiahol Púchovčan svojho súpera presne miereným úderom do hlavy, následkom čoho nebol schopný pokračovať, zvíťazil na K.O.

„Súper bol riadny tvrďák, no víťaz mohol byť len jeden. Naša taktika bola byť v kľude, takticky si súpera rozoberať jedným dvoma presnými údermi a nepúšťať sa s ním zbytočne do bitky. Všetko sa darilo a nakoniec som videl moment, keď súper spustil po kombinácii na sekundy ruky a vtedy som poslal tvrdý úder a sadlo to”. Takto nám Milan Panáč opísal pocit zo svojho zápasu. Milan je hrdý Púchovčan, ktorý sa pod vedením svojho trénera Daniela Rusnáka pripravuje v miestnom Fight Clube Púchov pri starej tržnici. Milan nám taktiež vysvetlil, že nejde o žiadne brutálne bitky, ale regulérny šport s presnými pravidlami a zápasníci sú ozajstní športovci, ktorí k sebe pestujú úctu a rešpekt.

Fight Club