S defenzívnym valom Popradu si Púchovčania nedokázali poradiť

132

MŠK Púchov – Poprad 0:1 (0:1)

Gól: 23. Legnani
ŽK: Rypák – Luterán, rozhodovali Malárik, Sluk, Ralbovský
Púchovčania sa do súpera od úvodnej minúty zahrýzli, narážali však na prehustenú obranu hostí.
V 6. minúte mohli ísť domáci do vedenia, po Mrázovom priamom kope však hosťujúci brankár v poslednej chvíli zasiahol pri šanci Ozimého. V 18.minúte sa do šance dostal Michlík, tiesnený však mieril vysoko nad. Popradčania sa na polovicu domácich dostávali len sporadicky. V 23. minúte však hosťujúci záložník zachytil loptu v stredovom kruhu, kolmicou vysunul do pokutového územia Legnaniho. Ten si peknou kľučkou posadil na zem obrancu a z uhla prekonal Pilného v domáceh bránke – 0:1. Hostia sa potom stiahli pred svoje pokutové územie, Púchovčania nedokázali ich obranný val prekonať. S Mrázovou strelou z veľkej diaľky si hosťujúci gólman v 34. minúte poradil, rovnako dopadli aj ďalšie strelecké pokusy Púchovčanov v prvom polčase. Po obrátke sa obraz hry nezmenil, domáci búšili do prehustenej obrany. Centre z oboch strán cez hradbu hosťujúcich obrancov väčšinou pred bránku neprenikli. A ak sa tak už stalo, spoľahlivo ich likvidoval výborný brankár hostí. Snaha o kombinačné akcie domácich sa končila pred prehusteným pokutovým územím. Domácim nepomohlo ani štvornásobné striedanie, a tak Púchovčania prekvapujúco stratili s posledným mužstvom tabuľky všetky body.
Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Ozimý, Riška, Pavlovič, Mráz, Varga (76. Prekop), Kapusniak (64. Štefanec), Michlík, Kopiš (64. Raffay), Martinček, D. Pilný (46. Rypák), tréner Lukáš Kaplan
Zostava FK Poprad:
Pohoryliak – Šesták (64. Sebastián Jurčišin), Kuc, Andrič, Dominik Maliňák (68. Sven Jurčišin), Luterán, Dávid Maliňák, Šoltišík (68. Hurný), Plakalo (81. Rumanský), Legnani (81. St. Hilaire), tréner Stanislav Ďuriš
Ostatné výsledky 13. kola:
Komárno – Dubnica nad Váhom 0:1, Bardejov – Skalica 1:1, Košice – Podbrezová 1:0, Liptovský Mikuláš – Trebišov 2:1, Šamorín – Banská Bystrica 0:1, Petržalka – Slovan Bratislava B 2:0

1. L. Mikuláš 13 10 1 2 31:13 31
  2. B. Bystrica 12 10 1 1 38:16 31
  3. Skalica 12 8 2 2 30:15 26
  4. Košice 12 7 2 3 19:11 23
  5. Podbrezová 12 7 1 4 26:11 22
  6. Petržalka 12 5 2 5 15:18 17
  7. MŠK Púchov 12 5 1 6 14:18 16
  8. Šamorín 12 5 1 6 13:16 16