S lekárom sa môžete poradiť kedykoľvek a bezplatne

89

Opatreniami proti koronavírusu zasiahli do života mnohým a obmedzili bežný pohyb ľudí. Preto poisťovňa Dôvera pre svojich poistencov spustila bezplatnú službu DôveraLinka24. Na telefónnych číslach 0850 500 024 a 0905 500 024 sú nonstop k dispozícii zdravotníci, s ktorými sa môžete poradiť, ako postupovať v prípade náhlych zdravotných ťažkostí.

Aj týmto krokom chce poisťovňa odbremeniť zdravotníkov v nemocniciach a zdravotníckych zariadeniach, a tak im pomôcť v boji s koronavírusom. Zároveň ponúka pomoc pri riešení ľahších zdravotných problémov, ako sú zápaly močových ciest, alergie, bolesti chrbta, náhle hnačky, tráviace ťažkosti či menšie úrazy.

Službu DôveraLinka24 môžete využiť aj na poradenstvo o ochorení COVID-19. K dispozícii sú lekári a zdravotníci, ktorí majú s vaším súhlasom prístup k údajom zdravotnej poisťovne o vašej zdravotnej starostlivosti, čo zvyšuje kvalitu poradenstva. Pred telefonátom si pripravte preukaz poistenca.

Upozornenie : DôveraLinka24 nie je náhradou záchrannej zdravotnej služby. So všetkými ťažkosťami, ktoré vznikli po stredne závažných a závažných úrazoch, odporúčame ihneď navštíviť lekára, prípadne privolať záchranku. Rýchlu zdravotnícku pomoc na čísle 155 alebo 112 volajte okamžite najmä v týchto prípadoch: náhla bolesť na hrudníku, závažné krvácanie, náhla dýchavičnosť a dusenie, bezvedomie, kŕče a záchvaty, poruchy vedomia, zmeny psychiky, pocit strachu o život.

Okrem služby DôveraLinka24 stále zostávajú k dispozícii ostatné kontakty zdravotnej poisťovne na pomoc pri riešení záležitostí súvisiacich so zdravotným poistením a Koronavírus infolinka 02/3232 3838, ktorá slúži na poskytovanie informácií o aktuálnej situácii v súvislosti so šírením koronavírusu.

Ďalšie informácie nájdete aj na webe dovera.sk/koronavirus.