Tip na výlet

42

Mikuláš na Trenčianskom hrade!

Deň príchodu sv. Mikuláša sa blíži a Trenčianske múzeum v Trenčíne s radosťou oznamuje, že so svojimi rozprávkovými pomocníkmi zavíta Mikuláš aj na Trenčiansky hrad!

Príďte si užiť čarovný čas na hrad so svojimi ratolesťami. Každý, kto počas prehliadky stretne Mikuláša a jeho pomocníkov, dostane sladké prekvapenie. Vzhľadom na aktuálnu situáciu bude k dispozícii prehliadka malého a veľkého okruhu, a to nasledovne:

1. Malý okruh návštevníci absolvujú bez lektorského výkladu, po hrade sa budú môcť pohybovať individuálne a sami si určovať tempo prehliadky.

2. Veľký okruh bude k dispozícii v troch časoch – o 11.00 h, 13.00 h (cez Zápoľského palác) a 15.00 h. Prehliadok so sprievodcom sa bude môcť zúčastniť maximálne 5 osôb.

Podľa aktuálnej vyhlášky ÚVZSR je vstup do hradných priestorov možný len s prekrytými hornými dýchacími cestami (rúško, šatka) a dodržiavaním ďalších hygienických opatrení (dezinfekcia rúk, sociálny odstup 2 metre).

Návštevu Trenčianskeho hradu v piatok 4. decembra 2020 v čase od 13.00 – 17.00 h si určite poznačte do kalendára.

Vianoce na Bojnickom zámku

Unikátne priestory Bojnického zámku sa aj počas tohtoročných Vianoc zaplnia vôňou ihličia a leskom vianočných ozdôb. SNM-Múzeum Bojnice pripravilo pre návštevníkov sviatočné prehliadky zámku.

Vybrané miestnosti múzea ozdobia vianočné dekorácie. Chýbať nebudú ani vianočné stromčeky a tradičné hudobné melódie. Detskí návštevníci sa môžu tešiť na drobné potešenie vo forme sladkých mikulášskych a vianočných balíčkov.

Zaujímavosťou tohtoročných Vianoc na zámku je aj veľký adventný veniec na prvom hradnom nádvorí. Prvú sviečku na ňom rozsvietili návštevníci už v nedeľu 29. novembra.

K vianočnej výzdobe Bojnického zámku môžu tento rok prispieť aj samotní návštevníci múzea. Stačí, ak so sebou na prehliadku prinesú ľubovoľnú ozdobu a zavesia ju na vianočný stromček. Na oplátku dostanú od zamestnancov múzea drevenú vianočnú ozdobu s motívom Bojnického zámku.

Vianoce na zámku sa začnú 6.12.2020 a potrvajú až do 6.1.2021. Ešte predtým ale na zámok zavíta svätý Mikuláš. Deti ho budú môcť osobne stretnúť a pozdraviť v piatok 4. decembra a v sobotu 5. decembra. Návštevy bude vítať od 12.00 h až do 18.00 h.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu budú vianočné prehliadky zámku prebiehať bez lektorského výkladu a sprievodného slova. Návštevníci sa budú môcť po zámockej trase pohybovať individuálne a sami si určovať tempo prehliadky.

Zdroj: trencinregion.sk