Tretí ročník Vrchárskej koruny Trenčianska finišuje

62

Ďalší ročník jedného z najúspešnejších cykloturistických projektov v Trenčianskom kraji sa blíži k svojmu vrcholu. Cyklistickým a turistickým nadšencom tentokrát ponúkol okrem 3 tradičných aj 17 nových vrcholov, vrátane jedinej slovenskej jaskyne s oltárom, rozhľadne s výhľadom na tri kraje či hradov dýchajúcich históriou. Na zdolanie tretieho ročníka Vrchárskej koruny Trenčianska (VKT) zostávajú už len dva týždne!

Projekt Vrchárska koruna Trenčianska vstúpil do svojho tretieho ročníka s ambíciou ponúknuť milovníkom prírody, histórie i adrenalínu zaujímavé a unikátne vrcholy, tentokrát o niečo dostupnejšie aj pre rodiny s deťmi. Zastúpenie v ňom majú všetky okresy Trenčianskeho kraja, znížila sa však náročnosť trás i dostupnosť jednotlivých vrcholov. „Každým rokom sa snažíme okrem zdatných športovcov prilákať aj viac cykloturistických rodín či širokú verejnosť. Aj z tohto dôvodu je ku všetkým vrcholom prístupná cyklocesta,” vysvetlil jeden z trojice organizátorov Radoslav Tilandy.

Prvé dva ročníky VKT doposiaľ úspešne absolvovalo takmer 300 účastníkov. V tom aktuálnom, ktorý odštartoval 10. apríla 2018 krátkym výjazdom a výstupom na Kozí vrch v trenčianskom mestskom parku Brezina, sa k nim pridalo ďalších 158, z toho 115 cyklistov a 43 turistov. Všetky tri ročníky zatiaľ úspešne absolvovalo 48 cyklistických a 12 turistických nadšencov. Atraktívne vrcholy tento rok prilákali aj 59 nováčikov. Z pohľadu pohlaví vedú s veľkým náskokom muži. Tých sa do tretieho ročníka zapojilo už 92, spolu s 23 ženami a 7 držiteľmi VKT zo susednej Českej republiky. „Väčšina držiteľov VKT určila za najťažší vrchol najmasívnejší vrch západnej časti Javorníkov – Makytu, ktorá leží na hranici medzi Trenčianskym a Zlínskym krajom. Teší nás, že účastníci ocenili najmä výber vrcholov, z ktorých mnohé predtým vôbec nepoznali. Naším cieľom je predstaviť ľuďom nové a zaujímavé miesta v Trenčianskom kraji,” povedal druhý z organizátorov VKT Pavel Babica.

Ročník, ktorý účastníci i organizátori označujú ako doposiaľ najlepší, najzaujímavejší a s najväčším počtom sprievodných akcií, obohatili aj spoločné výjazdy na kontrolných dňoch i otvorení dvoch úsekov Vážskej cyklomagistrály medzi obcou Horná Streda a Novým Mestom nad Váhom a mestom Púchov a obcou Nimnica. Hlavným partnerom projektu je, tak ako po minulé roky, Trenčiansky samosprávny kraj a krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región.

Ak patríte k tým, ktorým v zozname zostávajú posledné výzvy VKT 2018, využite príležitosť, ktorú ponúka zatiaľ priaznivé novembrové počasie na ich zdolanie a rozšírte rady držiteľov čoraz obľúbenejšej Vrchárskej koruny Trenčianska!  Všetky potrebné informácie nájdete na webovom sídle organizátora i partnerov projektu.

Zdroj: TSK