Turnaj neregistrovaných ovládli stolní tenisti z Púchovského okresu, triumfoval Peter Hrbáček

77
Peter Hrbáček na snímke v strede.

Neregistrovaní stolní tenisti z Púchovského okresu ovládli v sobotu v považskobystrickej mestskej časti Dolný Moštenec 16. ročník Mikulášskeho stolnotenisového turnaja o pohár primátora Považskej Bystrice.

V hlavnej kategórii mužov triumfoval v konkurencii troch desiatok hráčov prekvapujúco, ale zaslúžene Peter Hrbáček z Lazov pod Makytou, ktorý po semifinálovom víťazstve nad Jarošom z Lednice zvíťazil vo finále rovnakým pomerom nad ďalším Ledničanom Bezákom. V súboji o tretie miesto zvíťazil Šulík z Lysej pod Makytou nad Jarošom 3:0.
Turnaj mužov sa hral v prvom stupni skupinovým systémom, z každej skupiny postúpili prví štyria do vyraďovacej časti.

Výsledky vyraďovacej časti:
Osemfinále: Bezák – Dinga T. 2:0, Boško – Cedzo 1:2, Motošický – Palkovič 1:2, Śulík – Pepich 2:0, Martinec – P. Hrbáček 1:2, Baláž – Tamaši 0:2, Rolin – Briestenský 2:0, Hrbáček I. – Jaroš 0:2.
Štvrťfinále: Bezák – Cedzo 2:0, Palkovič – Šulík 0:2, Hrbáček P. – Tamaši 2:0, Rolin – Jaroš 0:2.
Semifinále: Bezák – Šulík 3:0, Hrbáček P. – Jaroš 3:2.
o 3. miesto: Šulík – Jaroš 3:0.
Finále: Hrbáček P. – Bezák 3:1.

Poradie: 1. P. Hrbáček (na snímke v strede), 2. Bezák (vľavo), 3. Šulík (vpravo), 4. Jaroš, 5. – 8. Cedzo, Palkovič, Tamaši, Rolin. 9. – 16. T. Dinga, Boško, Motošický, Pepich, Martinec, Baláž, Briestenský, Hrbáček I.

„S víťazstvom som spokojný, minulý rok mi súťaž nevyšla podľa predstáv. Tohtoročné víťazstvo je výsledok tréningu a spolupráce so štvrtoligovým družstvom Lysej pod Makytou. Organizátor odviedol so sponzormi dobrú robotu a som rád, že sme si tu mohli zahrať,“ povedal po turnaji víťaz.
-pok-