Volejbalisti na návšteve u primátora

2639

V stredu a vo štvrtok prišli na stretnutia s primátorom mesta Rastislavom Henekom mladí púchovskí volejbalisti aj so svojimi trénermi.

V kategórií U14 sa skončila základná aj nadstavbová časť a v tejto vekovej kategórií mal MŠK Volejbal 1970 Púchov prihlásené dve družstvá. Obidve družstvá neprehrali v súťaži so súpermi ani jeden zápas a po nadstavbovej časti skončili na prvom a druhom mieste („A“ družstvo neprehralo ani jeden set). Obidve miesta sú postupové na majstrovstvá Slovenska ktoré sa budú konať v dňoch 2.-3.6. Ale na M SR nemôžu štartovať  dve družstvá z jedného klubu a tak sa vytvorí z obidvoch družstiev jedno družstvo.

V kategórií U13 mal MŠK Volejbal 1970 Púchov prihlásené tri družstvá a po skončení základnej časti sme obsadili prvé( „A“ družstvo), druhé („B“ družstvo) a štvrté („C“ družstvo). Taktiež hráči postúpili na M SR, ktoré sa budú konať v dňoch 16.-17.6. „A“ družstvo v celej súťaži neprehralo ani jeden zápas dokonca ani jeden set.

Starší žiaci už skončili sezónu a na majstrovstvách Slovenska obsadili 4. miesto. Kadeti po skončení základnej časti skončili na prvom mieste a v dňoch 25.-27.5 sa zúčastnia majstrovstiev Slovenska v Starej Ľubovni.

Stretnutí sa okrem hráčov zúčastnili: predseda občianskeho združenia Marián Turčáni, šéftréner  Ivan Štefko st., tréneri Matej Pecho a PaedDr. Ivan Štefko a asistenti trénerov Vladimír Luhový a Filip Behanec.

Primátor mladým športovcom (niektorí práve končia základnú školu) oznámil, že od septembra tohto roku bude SOŠ obchodu a služieb v Púchove zabezpečovať športovú prípravu žiakov v športovej triede aj so zameraním na volejbal. Tréneri vyjadrili vďaku vedeniu mesta za podporu púchovského volejbalu a prišli tiež s niekoľkými požiadavkami na skvalitnenie športovej prípravy. Išlo predovšetkým o postrádanie rozcvičovne, výmenu okien v hale a obnovenie náteru a čiar palubovky. Primátor prisľúbil, že urobí všetko, čo bude v jeho možnostiach, aby sa podmienky volejbalistov zlepšili.

Foto: S. Flimmel