1.VK Púchov – bilancia súťažnej sezóny 2022/2023

299

V nedeľu 25.6. sa v telocvični ZŠ Gorazdova stretli tréneri, hráčky a rodičia na slávnostnom ukončení sezóny. Pozvanie prijala aj primátorka mesta Púchov p. Katarína Heneková, ktorá vo svojom príhovore ocenila prácu 1.VK Púchov s mládežou, poďakovala rodičom a partnerom za podporu. Samotnú činnosť družstiev uplynulú sezónu zhodnotil predseda klubu Michal Suchánek.

Družstvo starších žiačok „A“ štartovalo v súťaži v oblasti Západ, z 28 zápasov 9 vyhralo a 19 prehralo, a so ziskom 27 bodov obsadilo 6.miesto. Družstvo bolo vekovo mladšie v priemere o celý 1 rok mladšie ako súperi a vôbec prvý raz hrali dievčatá riadnu majstrovskú súťaž. Tento nedostatok skúseností sa prejavil v koncovkách setov, kde sme tesne nestačili a z výhry sa tešili iní. O kvalite súťaže starších žiačok v oblasti Západ hovorí veľa aj fakt, že druhé družstvo z oblasti, Levice, obsadili na finálovom turnaji Majstrovstiev SR 4. miesto a víťaz oblasti Západ, VK Nové Mesto nad Váhom sa stalo majstrom Slovenska. Družstvo však celú sezónu výkonnostne napredovalo a prišla odmena v podobe prvého miesta na turnaji MARTIN CUP 2023, len deň pred týmto vyhodnotením. V Martine bolo celkom 10 družstiev a Púchovčanky vyhrali všetky svoje zápasy 2:0.

Druhým družstvo starších žiačok bolo B-družstvo. Tvorili ho hráčky, ktoré s volejbalom práve začali a ich úlohou bolo „prežiť“ na ihrisku. Dokonca sa im podarilo z 20 majstrovských zápasov 5 krát vyhrať. Celkovo obsadili 8.miesto v spojenej súťaži mladších žiačok a družstiev 2.triedy starších žiačok.

Treťou skupinou družstiev boli družstvá mladších žiačok v 3-kovom a 4-kovom volejbale. Družstvu MIDI (4-kový volejbal) sa podarilo obhájiť strieborné umiestnenie z minulej sezóny! A to v súťaži, kde mohli štartovať hráčky narodené v roku 2010 a naše družstvo je kompletne ročník narodenia 2011. Celkom odohralo toto družstvo 20 zápasov, z toho 18 výhier a 2 prehry.

Družstvá MINI (3-kový volejbal) boli tri: A, B a C družstvo. V družstvách B a C hráčky iba získavali cenné herné skúsenosti, nemali určené žiadne ciele. Hráčkam však volejbal zachutil a dokázali aj vyhrávať nad súpermi. Z 21 družstiev v tejto súťaži B-družstvo obsadilo 10.miesto, bilancia 13 výhier a 11 prehier. Družstvo C, s 10 výhrami a 16 prehrami, cez skupinový systém súťaže si vybojovalo 9.miesto.

A čo A-družstvo? Povedané slovami klasika: „Vyhralo všetko, čo sa dalo!“ Prvé miesto v oblasti Západ s úctyhodnou bilanciou 24 výhier z 24 zápasov, neprehralo ani 1 set zo 48 setov, a dovolilo súperom uhrať v priemere za 1 set iba 7,6 bodu! Vyhrali Pohár Víťazov oblastí, a aj Granden festival mládeže SVF v Nitre vo výkonnostnej kategórii. Kapitánka Sofia Madarová, Sophia Pavlovičová, Michaela Valachová, Alžbeta Valachová a Ema Zágorová.

Boli vyhlásené aj individuálne ocenenia: v kategórií “Vzorný prístup k tréningom a zápasom“ získala trofej za družstvo starších žiačok Sofia Sivčáková, za B-družstvo Natália Polacká a za mladšie žiačky Sofia Madarová. V kategórií „Skokan roka“ za najväčší progres v hre boli ocenené: Lucka Kršková (A-st.žiačky), Nina Pecíková (B-st.žiačky), mini A – Miška Valachová, mini-B Diana Vajdečkokvá a mini-C Barbara Pleváková. V kategórii MVP (najužitočnejšia hráčka družstva) získala ocenenie Petra Suchárová (A-st.žiačky), Adela Kubicová (B-st.žiačky) a Sophia Pavlovičová (za mladšie žiačky).

1.VK, foto: Slavomír Flimmel