1. VK Púchov – volejbal staršie žiačky a kadetky

113
Ilustračné foto: S. Flimmel

V sobotu 12. 10. cestovalo družstvo starších žiačok do Skalice. V 3. kole súťaže Púchovčanky naplno zabrali a priviezli zo Záhoria dve výhry a šesť bodov do tabuľky.  

Síce sa našlo niekoľko slabších momentov v hre hostiek, celkovo však hráčky 1. VK dobrou hrou príjemne potešili oko náročného diváka. Boli viaceré výmeny, kedy s veľkou obetavosťou a nasadením Púchovčanky ubránili ťažké lopty v poli a dokonca sa im podarilo z protiútoku aj získať body vo svoj prospech. Tieto momenty len zvýraznili rozdiel v kvalite oboch družstiev. Ako najlepšia hráčka zápasu vynikala v útoku smečom Nina Chovancová a viacero bodových blokov zaznamenala Sarah Mušáková. Všetko mala pod palcom nahrávačka a kapitánka Zojka Červená, dobre zahrali aj ostatné hráčky: Paťka Jánovská, Zuzka Golitková, Vanda Chovancová a Ester Mikáčová. Striedali a fantasticky povzbudzovali z lavičky Katka Mišíková a Sandra Čviriková. Tréner Michal Suchánek.

Skalica B – 1. VK Púchov 0:3 (-15,-22,-15) a 1:3 (-16,-22,13,-16)

V nedeľňajšom zápase súťaže kadetiek cestovali hráčky 1. VK do Trnavy. Minulú sezónu tieto družstvá odohrali vo vzájomných zápasoch niekoľko tiebreakov a tak sa čakal vyrovnaný a ťažký zápas aj teraz. Prvý zápas hostkám vôbec nevyšiel, trápili sa na príjme podania a tak sa z víťazstva 3:0 tešili domáce. V druhom zápase Púchovčanky podali podstatne lepší výkon, zatlačili domáce podaním, ubránili lopty na sieti blokom a aj v útoku boli efektívnejšie. Odmenou bolo vedenie v zápase 0:2 na sety. Potom opäť prišiel útlm a zápas sa rozhodoval v tajbrejku. Trnava viedla 13:8, ale Púchovčanky otočili na 14:15. Šťastnejšie však boli domáce po výhre 18:16.

Zostava 1. VK: Valachová Viktória, Ďurkechová, Szabová, Valachová Vanda, Lichvárová, Jurovčíková, Chovancová, Malová, Jánovská, Zugová, tréner Miroslav Klučka.

VO HIT Trnava – 1. VK Púchov 3:0 (19,22,18), 3:2 (-24,-24,18,13,16)

Program ďalšieho kola: staršie žiačky Púchov – N. Zámky, ZŠ Mládežnícka 10:00 a 12:00, kadetky Myjava – Púchov. V novootvorenej prípravke sú ešte voľné miesta pre dievčatá.

Michal Suchánek