Po 13-tich rokoch volejbalisti Púchova opäť majstrami Slovenska

858

Po troch tituloch v kategórii dospelých, keď posledný získali muži ešte pod hlavičkou ŠK Matador v súťažnom ročníku 2002/2003, čakal púchovský volejbal celých 13 rokov na titul, ktorý získali mladší žiaci VŠK Púchov (2003 a mladší) v tejto sezóne (2015/2016) vo volejbale trojíc.

Majstrovstvá SR mladších žiakov sa konali 3. 6. v Poprade, kde bol jednoznačne favoritom VK Slávia Svidník, ktorý už roky dominuje vo všetkých mládežníckych kategóriách a vyhral v tejto sezóne titul majstra SR starších žiakov v Starej Ľubovni, aj v Bojniciach v kategórii mladších žiakov (ročník narodenia 2002 a mladší). S týmto súperom sme sa stretli hneď v našom prvom zápase a aj napriek počiatočným obavám naši chlapci jednoznačne dominovali 2:0 (16,9). To určite pomohlo ich sebavedomiu a v zápase proti domácemu VK Junior 2012 Poprad, opäť pomerne jednoznačne zvíťazili 2:0 (13,22). V druhom sete svoju úlohu zohrala atmosféra, ktorú vytvorili domáci fanúšikovia, a ktorá nám čiastočne „zväzovala ruky“. V predposlednom zápase sme sa stretli s nám dobre známym družstvom COP Trenčín, ktoré nám ani v základnej časti nerobilo väčšie problémy a zvíťazili sme 2:0 (11,7). Posledný zápas proti VK MIRAD PU Prešov, ktorý pomerne nešťastne prehral napriek bojovnosti zápas predtým, bol celkom ľahký, keďže sa Prešovčania nedokázali skoncentrovať a výraznejšie zabojovať.
Týmto posledným víťazstvom 2:0 (7,10) sa chlapci stali, aj keď pre nás zo začiatku možno neočakávane, ale určite zaslúžene majstrami SR a po dlhých rokoch získali pre púchovský volejbal majstrovský titul.
Ivan Štefko, tréner