Púchovskí hokejisti neuspeli na ľade vedúcej Nitry + FOTOGALÉRIA!

417

Púchovskí hokejisti boli na ľade vedúcej Nitry vyrovnaným súperom, v koncovke však ani raz neuspeli a sami štyrikrát inkasovali. Napriek prehre si vďaka zostávajúcim výsledkom definitívne zaistili účasť v play-off.

Prvú šancu mali Púchovčania, kapitán Furo z pravého kruhu však len vyprášil výstroj brankára Púša. Domáci odpovedali vydarenou kombináciou v útočnom pásme, po ktorej sa puku ujal Bekényi a presnou strelou k žrdi otvoril po 85 sekundách skóre – 1:0. Takmer okamžite mohlo byť vyrovnané, Viedenský ale v páde nedorazil Furovu strelu. Hostia dvíhali ruky nad hlavu v 8. minúte, keď T. Bajtala vystrelil spomedzi kruhov a puk sa od bránkovej konštrukcie odrazil do hry. Niektorí hráči tvrdili, že strela sa odrazila od zadnej žŕdky a mal to byť gól, rozhodca však rozpažil a Púš ostal neprekonaný. Šťastie mal v 11. minúte aj mladý púchovský brankár Crkoň, po Rašovského strele od modrej za ním zazvonila ľavá žŕdka. Vyrovnanie mal na hokejke v 16. minúte Viedenský, ktorý sa v oslabení rútil sám na brankára, aby faulovaný zakončil tesne vedľa. Nepríjemný úder pre Púchov priniesla 19. minúta, v podstate po identickej akcii ako pri prvom góle zakončoval D. Bajtala popri presúvajúcom sa Crkoňovi – 2:0.

Crkoň sa v bráne Púchova zaskvel v úvode druhej časti, keď rýchlym presunom zlikvidoval strelu Tarnóczyho po prečíslení dvoch proti jednému. Nitrania hrali v druhej tretine množstvo presiloviek a na bránu vyslali až 19 striel. Brankár Crkoň však odolával, v 28. minúte zasiahol po skrumáži pri pravej žrdi a po polhodine hry stiahol do lapačky strelu Ostertága. V 34. minúte však už ani Crkoň nezasiahol pri akcii Bekényiho, ktorý využil voľný priestor v útočnom pásme a zblízka umiestnil puk do siete – 3:0. Púchovčania sa mohli vrátiť do zápasu v 38. minúte, Martinák od ľavého mantinelu milimetrovou prihrávkou vysunul do samostatného úniku T. Bajtalu, ten si už položil Púša na ľad, zakončil však tesne vedľa. Nitra mohla do sirény svoj náskok ešte zvýšiť, Crkoň ale vyrazil pokus Danišku a tretinu zakončil parádnym semaforom pri strele Rašovského.

Púchov sa za nepriaznivého stavu nevzdal a úvod tretej tretiny napovedal, že ešte nemusí byť o všetkom rozhodnuté. V 44. minúte mohol najprv znížiť Zemko, ktorý sa natlačil z pravej strany až pred bránkovisko, odkiaľ prestrelil. Prakticky po ďalšej akcii zase zakončoval z vyloženej pozície Viedenský, tiež však mieril nad bránu. Nápor Púchova umocnený presilovými hrami narastal, Jánoš v 47. minúte vyslal delovku od modrej, Tichý puk cez stále neprekonaného Púša už do siete nedotlačil. Prvá púchovská formácia si vypracovala obrovskú príležitosť v 50. minúte, traja útočníci boli proti jedinému obrancovi, Furo zvolil individuálne zakončenie, položil si brankára na ľad, ten však v poslednej chvíli puk hokejkou vyrazil. Platilo osvedčené „nedáš – dostaneš,“ Klobučník z protiútoku skúsene vystrelil pomedzi betóny Crkoňa – 4:0. Po tomto okamihu získala Nitra kontrolu nad priebehom hry, Púchovčania sa ešte snažili výsledok skorigovať, nebolo im však súdené skórovať. Nezmenil to ani kapitán Furo, ktorý v 59. minúte namieril bekhendom zblízka vedľa. Púchov si pri prehre Partizánskeho zaistil miestenku v play-off, vo zvyšných dvoch kolách ešte bude bojovať o čo najlepšie umiestnenie v prvej štvorke.

HK DYNAMAX Nitra – ŠHK Púchov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 2., 34. Bekényi, 19. D. Bajtala, 50. Klobučník

Strely: 44:30 (12:14, 19:2, 13:14)

Trestné minúty: 16:14 (8:2, 4:8, 4:4)

Presilové hry: 0:0

Oslabenia: 0:0

Rozhodovali: Bachúrik – Žák, Danko

Návšteva: 123 divákov

Nitra: Púš – Dujíček, Šimonek, Blickling, Rašovský, Molnár, Tvrdoň – Klobučník, Daniška, Tarnóczy – Bekényi, Vasiľko, Ostertág – D. Bajtala, Golas, Vraník

Púchov: Crkoň – Tichý, Martinák, Hulák, Dobiaš, Weissabel, Flašík – Furo, Jánoš, Viedenský – T. Bajtala, Štubňa, Kollárik – Zemko, Faktor