Beluša vybudovala pre športovcov asfaltový pumptrack

262

Toto unikátne dielo je výsledkom spolupráce obce Beluša, ktorá sa výraznou mierou podieľala na jeho realizácii a poskytla časť pozemku do výpožičky Občianskemu združeniu Strážovská stopa, ktoré stojí za myšlienkou vybudovať v Beluši atraktívne športovisko. Na jeho výstavbu získalo 50 tisíc eurovú dotáciu z Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR. Ďalšiu finančnú dotáciu poskytla obec Beluša a ďalšie spoločnosti. Materiálne projekt podporili aj ďalší sponzori, či obecní dobrovoľní hasiči.

Rozlohou asfaltovej plochy je Pumptrack v Beluši druhý najväčší na Slovensku. Je dlhý viac ako 200 metrov a tvoria ho tri samostatné okruhy. Je určený nielen cyklistom, ale aj korčuliarom, či jazdcom na kolobežke. Celý športový areál vznikol na ploche, ktorá bola pred takmer 5 rokmi ornou pôdou. Dnes na tomto mieste nájdete detské ihrisko, workout, pingpongový stôl, multifunkčné ihrisko s umelou trávou o rozlohe 50×60 metrov a pumptrack.

Pumptrack v Beluši bol odovzdaný do užívania v júni tohto roku. Opýtali sme sa prednostu Obecného úradu v Beluši Patrika Štrbáka, ako vedenie obce hodnotí investíciu po troch mesiacoch používania. „Po pár mesiacoch užívania môžem s radosťou skonštatovať, že pumptrack, ako aj celý športový areál v Hloži, plní svoju funkciu. Dennodenne sledujem množstvo detí či tínedžerov, ktorí aktívne trávia svoj voľný čas na pumptracku. Prajem si, aby tento športový areál bol obľúbeným miestom mladších, starších, celých rodín či generácií. Zároveň pracujeme na rozšírení ďalších športových možností v areáli. Aj touto cestou pozývam ľudí z Beluše a púchovského okresu, aby si prišli k nám do Beluše zašportovať a užiť príjemné chvíle“, odpovedal Patrik Štrbák.

Zdroj: ObÚ Beluša