Betlehemské svetlo priniesli Púchovčanom Vĺčatá

634

S tradičnými lampášmi čakali v sobotu na poludnie členovia 6. zboru skautov v Púchove na peróne železničnej stanice na práve prichádzajúci vlak, v ktorom plápolal betlehemský plamienok.

Betlehemské svetlo sa každoročne v predvianočnom čase zapaľuje v Bazilike Narodenia Pána v Betleheme. Odtiaľ potom plamienok putuje ďalej a roznášajú ho skauti osobným odovzdávaním zo sviečky na sviečku, z knotu na knôt po celej Európe. Na Slovensko sa tohto roku dostal plamienok 12. decembra, o týždeň neskôr už putoval po dvadsiatich piatich železničných tratiach do viac ako 300 miest a obcí po celej krajine. V sobotu 19. decembra, takmer presne na pravé poludnie, ho od svojich bratislavských kolegov prebrali aj púchovskí skauti.

Po ´89 roku obnovenú tradíciu udržujú púchovskí skauti nepretržite od roku 1991,“ spomína Miroslav Pribiš, ktorý bol vodcom púchovských skautov takmer 20 rokov. Vĺčatá sú v skautskej hierarchii najmladší členovia a práve tieto deti odnášali betlehemské svetlo zo stanice do mesta. Pre všetky Vĺčatá to bola absolútna premiéra, ich prvou zastávkou bol katolícky kostol v Horných Kočkovciach.
23. decembra budú púchovskí skauti v rozvoze betlehemského svetla pokračovať. Prinesú ho do kostolov, detského domova, domovov pre seniorov a ústavov v Púchove a do obcí Púchovskej doliny a smerom na Lednické Rovne.

-tl+tm-

skauti_web_3

skauti_web2