Bronz volejbalistom unikol opäť o vlások

115

V dňoch 25.-27.5. sa v Starej Ľubovni konali MSR vo volejbale kadetov, kde malo naše mladé družstvo nováčikovskú premiéru.

O prekvapenie sa postaralo už v základnej časti, keď postúpilo na MSR na úkor družstva VK Nové Mesto nad Váhom, ktoré malo v kádri niekoľko reprezentantov. V prvý hrací deň sme v úvodnom dôležitom zápase zvíťazili nad družstvom VK Prievidza 3:0 (17, 21, 17) a v druhom podľahli favorizovanej a neskôr aj majstrovskej TJ Slávia Svidník 0:3 (17, 13, 15), keď sa na ihrisku prejavila herná vyspelosť a kvalita hráčov súpera.

Druhý hrací deň sme opäť začali víťazstvom, tentokrát nad družstvom ŠVK Tatran Banská Bystrica 3:0 (16, 21, 15) a neskôr podľahli striebornému VKM Stará Ľubovňa 0:3 (9, 25, 20), keď nás v pre domáce družstvo úžasnej atmosfére súper v prvom sete doslova rozstrieľal a nám sa následne nepodaril v druhom sete pokus o zvrat.

V tretí hrací deň sme v boji o medailu podľahli tesne zlúčenému družstvu VKP-SPU 3:0 (23, 20, 19) a žiaľ sa zopakovala situácia z MSR starších žiakov, kde nás o medailu obralo zlúčené družstvo Myjavy a Nového Mesta nad Váhom. V tomto prípade sa jednalo o družstvá VK Bystrina SPU Nitra a VKP Bratislava, ktoré sme v základnej časti dokázali poraziť a takmer sme zvíťazili aj nad družstvom zlúčeným. Pevne verím, že sa tento trend zlučovania nebude prenášať do ďalších rokov, keďže neprospieva ani športu a nám umožní dosiahnuť lepšie umiestnenie a medailu pre MŠK a naše mesto Púchov.

Na záver by som chcel vyzdvihnúť výkon našich chlapcov a hlavne Maťa Kováčika, ktorý ašpiroval na najlepšieho hráča turnaja a podľa môjho názoru ním aj bol a tiež poďakovať za podporu mestu Púchov, ale aj našim ostatným priaznivcom. Ďakujeme.

Tréner Štefko Ivan
Foto: pixabay.com