Cez víkend štartuje odvetná časť tretej ligy, Púchovčania doma v sobotu s Nemšovou

162
Aj v jarnej časti tretej futbalovej ligy sa budú Púchovčania spoliehať na strelecké schopnosti kanoniera Mareka Gajdošíka. Foto: Milan Podmaník

S niekoľkými novými či staronovými posilami, no najmä s odhodlaním napraviť dojem z nie práve vydarenej jesennej časti súťaže vstúpia futbalisti MŠK Púchov do odvetnej jarnej často 3. futbalovej ligy skupina Západ. Na jar chcú Púchovčania v prvom rade prilákať viac divákov na futbalový štadión. Pomôcť tomu má najmä zlepšená strelecká efektivita.

I preto Púchovčania angažovali stredopoliara z Lednických Rovní Petra Liptáka, ktorý má výrazne podporiť ofenzívnu činnosť mužstva. Do mužstva prišli aj brankár Andrej Cucík (z Brumova), staronovými tvárami sú Daniel Pilný z Dubnice, Frederik Marman a Daniel Valášik z Nemšovej. Po zranení sa vracia do tréningového procesu Lukáš Luhový, ktorý takmer celú jeseň laboroval so zlomeninou priehlavkovej kosti. Noví hráči majú zvýšiť konkurenciu v mužstve. Pred jarnou časťou z mužstva odišli Filip Buček (do Dubnice) a Adam Gáborík sa vrátil do Považskej Bystrice. Postupové ambície už klub pochopiteľne nemá. Púchovčania by však radi do kádra zapracovali niekoľko odchovancov z dorastu.

Káder mužstva: Peter Pilný, Andrej Cucík, Matúš Haviar, Adríán Hrančík, František Brezničan, Lukáš Luhový, Michal Riška, Jakub Zavadzan, Michal Vanák, Patrik Mynář, Matej Zavadzan, Mbekezeli Sibanda, Daniel Valášik, Patrik Hrnko, Tomáš Kopiš, Peter Lipták, Juraj Pilát, Marek Gajdošík, Daniel Pilný, Frederik Marman, Marek Kvaššay a dlhodobo zranený Dominik Letko.

Realizačný tím: hlavný tréner – Eduard Pagáč, asistenti – Jozef Pagáč, František Brezničan, vedúci mužstva – Vladimír Paliesek, lekár – Ladislav Vozárik, fyzioterapeut – Peter Lutišan.

Tabuľka po jesennej časti:
1. Borčice 17 13 2 2 49:16 41
2. Dubnica 17 12 4 1 36:6 40
3. L. Rovne 17 11 3 3 31:16 36
4. Nové Zámky 17 11 2 4 28:17 35
5. D. Streda B 17 10 2 5 30:16 32
6. Trnava B 17 9 1 7 35:17 28
7. Zl. Moravce B 17 8 3 6 36:32 27
8. MŠK Púchov 17 7 3 7 28:22 24
9. Gabčíkovo 17 6 6 5 28:22 24
10. Nitra B 17 7 3 7 27:24 24
11. Galanta 17 6 5 6 26:21 23
12. Šaľa 17 7 2 8 24:30 23
13. Nemšová 17 6 0 11 17:36 18
14. Beluša 17 4 5 8 24:34 17
15. V. Ludince 17 4 2 11 22:39 14
16. Prievidza 17 3 2 12 16:42 11
17. Bánovce 17 2 3 12 11:38 9
18. Topoľčany 17 3 0 14 11:51 9

Vyžrebovanie jarnej časti 3. ligy:
18. kolo, 10. 3. – 11. 3.
Bánovce – Beluša, Dubnica – Veľké Ludince, MŠK Púchov – FKS Nemšová (v sobotu o 14.30), Prievidza – Nové Zámky, Borčice – Trnava B, Galanta – Lednické Rovne, Šaľa – Topoľčany, Dunajská Streda B – Zlaté Moravce B, Nitra B – Gabčíkovo

19. kolo, 17. 3. – 18. 3.
Šaľa – Bánovce nad Bebravou, Topoľčany – Galanta, Nové Zámky – Nemšová, MŠK Púchov – Dubnica (v sobotu o 15.00), Trnava B – Prievidza, Lednické Rovne – Nitra B, Gabčíkovo – Dunajská Streda B, Zlaté Moravce B – Borčice, Veľké Ludince – Beluša

20. kolo, 24. 3. – 25. 3.
Bánovce nad Bebravou – Veľké Ludince, Dubnica – Nové Zámky, Prievidza – Zlaté Moravce B, Borčice – Gabčíkovo, Galanta – Šaľa, Beluša – MŠK Púchov (v nedeľu o 15.00), Nemšová – Tranav B, Dunajská Streda B – Lednické Rovne, Nitra B – Topoľčany

21. kolo, 31. 3. – 1. 4.
Galanta – Bánovce nad Bebravou, Šaľa – Nitra B, Nové Zámky – Beluša, MŠK Púchov – Veľké Ludince (v sobotu o 15.30), Trnava B – Dubnica, Topoľčany – Dunajská Streda B, Lednické Rovne – Borčice, Gabčíkovo – Prievidza, Zlaté Moravce B – Nemšová

22. kolo, 7. 4. – 8. 4.
Bánovce nad Bebravou – MŠK Púchov (v sobotu o 15.30), Dubnica – Zlaté Moravce B, Prievidza – Lednické Rovne, Borčice – Topoľčany, Veľké Ludince – Nové Zámky, Beluša – Trnava B, Nemšová – Gabčíkovo, Dunajská Streda B – Šaľa, Nitra B – Galanta

23. kolo, 14. 4. – 15. 4.
Galanta – Dunajská Streda B, Šaľa – Borčice, Nové Zámky – MŠK Púchov (v sobotu o 15.30), Trnava B – Veľké Ludince, Nitra B – Bánovce nad Bebravou, Topoľčany – Prievidza, Lednické Rovne – Nemšová, Gabčíkovo – Dubnica, Zlaté Moravce B – Beluša

24. kolo, 21. 4. – 22. 4.
Bánovce nad Bebravou – Nové Zámky, MŠK Púchov – Trnava B (v sobotu o 16.00), Dubnica – Lednické Rovne, Prievidza – Šaľa, Borčice – Galanta, Veľké Ludince – Zlaté Moravce B, Beluša – Gabčíkovo, Nemšová – Topoľčany, Dunajská Streda B – Nitra B

25. kolo, 28. 4. – 29. 4.
Galanta – Prievidza, Šaľa – Nemšová, Trnava B – Nové Zámky, Dunajská Streda B – Bánovce nad Bebravou, Nitra B – Borčice, Topoľčany – Dubnica, Lednické Rovne – Beluša, Gabčíkovo – Veľké Ludince, Zlaté Moravce B – MŠK Púchov (v nedeľu o 16.00)

26. kolo, 1. 5.
Bánovce nad Bebravou – Trnava B, Nové Zámky – Zlaté Moravce B, MŠK Púchov – Gabčíkovo (o 17.00), Veľké Ludince – Lednické Rovne, Beluša – Topoľčany, Dubnica – Šaľa, Nemšová – Galanta, Prievidza – Nitra B, Borčice – Dunajská Streda B

27. kolo, 5. 5. – 6. 5.
Borčice – Bánovce nad Bebravou, Galanta – Dubnica, Šaľa – Beluša, Dunajská Streda B – Prievidza, Nitra B – Nemšová, Topoľčany – Veľké Ludince, Lednické Rovne – MŠK Púchov (v nedeľu o 17.00)

28. kolo, 8. 6.
Bánovce nad Bebravou – Zlaté Moravce B, Trnava B – Gabčíkovo, Nové Zámky – Lednické Rovne, Nové Zámky – Lednické Rovne, MŠK Púchov – Topoľčany (o 17.00), Veľké Ludince – Šaľa, Beluša – Galanta, Dubnica – Nitra B, Nemšová – Dunajská Streda B, Prievidza – Borčice

29. kolo, 12. 5. – 13. 5.
Prievidza – Bánovce nad Bebravou, Borčice – Nemšová, Galanta – Veľké Ludince, Šaľa – MŠK Púchov (v nedeľu o 10.30), Dunajská Streda B – Dubnica, Nitra B – Beluša, Topoľčany – Nové Zámky, Lednické Rovne – Trnava B, Gabčíkovo – Zlaté Moravce B

30. kolo, 19. 5. – 20. 5.
Bánovce nad Bebravou – Gabčíkovo, Nové Zámky – Šaľa, MŠK Púchov – Galanta (v sobotu o 17.00), Dubnica – Borčice, Trnava B – Topoľčany, Zlaté Moravce B – Lednické Rovne, Veľké Ludince – Nitra B, Beluša – Dunajská Streda B, Nemšová – Prievidza

31. kolo, 26. 5. – 27. 5.
Prievidza – Dubnica, Borčice – Beluša, Galanta – Nové Zámky, Nemšová – Bánovce nad Bebravou, Veľké Ludince – Dunajská Streda B, Nitra B – MŠK Púchov (v nedeľu o 17.00), Šaľa – Trnava B, Topoľčany – Zlaté Moravce B, Lednické Rovne – Gabčíkovo

32. kolo, 2. 6. – 3. 6.
Bánovce nad Bebravou – Lednické Rovne, Nové Zámky – Nitra B, MŠK Púchov – Dunajská Streda B (v sobotu o 17.00), Dubnica – Nemšová, Trnava B – Galanta, Gabčíkovo – Topoľčany, Vráble B – Šaľa, Veľké Ludince – Borčice, Beluša – Prievidza

33. kolo, 9. 6. – 10. 6.
Dubnica – Bánovce nad Bebravou, Prievidza – Veľké Ludince, Borčice – MŠK Púchov (v sobotu o 17.00), Galanta – Zlaté Moravce B, Nemšová – Beluša, Dunajská Streda B – Nové Zámky, Nitra B – Trnava B, Šaľa – Gabčíkovo, Topoľčany – Lednické Rovne

34. kolo, 17. 6.
Bánovce – Topoľčany, L. Rovne – Šaľa, Gabčíkovo – Galanta, Zlaté Moravce B – Nitra B. Trnava B – D. Streda B, Nové Zámky – Borčice, MŠK Púchov – Prievidza (o 17.00), V. Ludince – Nemšová, Beluša – Dubnica

-pok-