Chiki liki tu-a koncertoval v Europarku

280

V piatok 21. júna večer o 20:00 hod. v púchovskom Europarku vystúpila skupina Chiki liki tu-a. Koncert zorganizoval Podivný barón.

Chiki liki tu-a je známa hudobná skupina z Prešova. Vo svojich skladbách sa necháva inšpirovať veľkým množstvom hudobných štýlov. Počas 22 rokov svojej existencie odohrala viac ako 1.200 koncertov v 15 európskych krajinách (Anglicko, Francúzsko, Írsko, Belgicko, Macedónsko, Rakúsko, Nemecko, Česká republika, Maďarsko, Severné Írsko, Švajčiarsko, Holandsko, Slovinsko, Slovensko, Poľsko). Medzi najvýznamnejšie patria vystúpenia na Szigete, Trutnov Open Air, Pohode, Rock for People, Colours of Ostrava, Schengen fest,Taksirat, Grape a klubové koncerty v Paríži, Bordeaux, Londýne, Dubline, Belfaste, Budapešti, Berlíne, Drážďanoch, Skopje, Ľubľane, Prahe, Varšave, Krakove a pod.

Kapela je známa množstvom vedľajších koncertných projektov, v ktorých paroduje rozličné hudobné štýly, v rámci pôvodnej skupiny potom osobnosti česko-slovenskej popkultúry. Pozornosť širšej verejnosti na seba pritiahla hlavne úspešným recesistickým hitom „Láska moja de si“ z repertoáru svojho koncertného country projektu Hudci prérie. Chiki liki tu-a tvoria hráči: Martin Višňovský (vokál, basa), Ľuboslav Petruška (gitara) a Tomáš Višňovský (bicie). Kapela za roky svojej existencie nahrala a vydala albumy: Kysak (2002), Choďte sa do hry pred vlastným vchodom (2003), Dvojkilometrový jeleň (2005), Slzy tvý mámy, Šedivý a spol. (2015), 3×4 = 13 (2016).

Zdroj: chikiliki.sk, foto: Slavomír Flimmel.