Cyklotrasa bola oficiálne otvorená

917

Ďalší úsek Vážskej cyklomagistrály Trenčianska župa oficiálne sprístupnila v pondelok 22. októbra.

Cyklotrasu, ktorá po novom spája mesto Púchov s kúpeľnou obcou Nimnica, do užívania verejnosti odovzdal prvou oficiálnou jazdou pelotón cyklistov. Aby sa po ochrannej hrádzi rieky Váh mohli po cyklotrase bezpečne vedľa seba pohybovať ako cyklisti, tak aj chodci, bolo potrebné jej rozšírenie. Cyklotrasa tak vo svojej prevažnej časti disponuje štedrou šírkou 4,5 metra. Popri cyklotrase vyrástli okrem podporných gabiónových múrov aj dve autobusové zastávky či ďalšia drobná infraštruktúra.

Cyklotrasu otvorili spoločne ministerka vnútra Denisa Saková so županom Jaroslavom Baškom. Nechýbal ani primátor mesta Púchov Rastislav Henek a starosta obce Nimnica Ladislav Ďureček. Pre obyvateľov je cyklotrasa novou alternatívou nielen na príjemné prechádzky či športové aktivity, ale napr. aj pre každodenné dochádzanie do okresného mesta. Cyklistom i širokej verejnosti, ktorá sa otvorenia novej cyklotrasy zúčastnila, zahrali žiaci Základnej umeleckej školy v Púchove a zatancovali mažoretky z CVČ Včielka Púchov.

Až 100 km dlhá cyklotrasa čakala na svoje meno viac ako pol roka. Napokon verejnosť hlasovaním rozhodla, že dostane názov Vážska cyklomagistrála. Pri otvorení jej 6. úseku tak vedenie TSK využije slávnostnú príležitosť, aby cyklotrasu s novým názvom symbolicky pokrstil. Aby cyklotrasa slúžila a jej užívatelia boli len zdravší a zdravší, krstiť sa bude kúpeľnou vodou priamo z Kúpeľov Nimnica.

Cyklistický pelotón na priehradnom múre veľkolepo privítali Trombitáši Štefánikovci z Nimnice. Po pár príjemných slovách priamo pri priehradnom múre odhalili tabuľu so základnými informáciami o novej cyklotrase. Verejnosť sa zároveň mohla potešiť aj z kultúrneho programu Ľudovej hudby Váh a Folklórnej skupiny Nimničanka.

Zdroj: TSK