Dôležité body z Humenného

32

13. kolo: FK Humenné – MŠK Púchov 1:3 (0:1)

Góly: 52. Vaľovčin – 18. Slovák, 58. Mráz, 82. Pucheľ
ŽK: Vasiľ – Kaufman, Mráz, Lacko, Moško, Cifranič, rozhodcovia: Dzivjak – Kuba, Tuma
Púchovčania opäť potvrdili, že sa im lepšie darí na súperových ihriskách, ako na domácom trávniku. V Humennom odohrali výborný zápas a vzhľadom na množstvo šancí mohli vyhrať aj výraznejším rozdielom. Už v 18. minúte sa hostia ujali vedenia, keď Mráz z priameho voľného kopu zatočil loptu do pokutového územia a Slovák hlavou prekonal domáceho brankára – 0:1. V 37. minúte mal druhý gól na kopačke Holáň. Domáci brankár urobil hrubú chybu, nahral Púchovčanovi Holišovi, ten presnou prihrávkou našiel Holáňa, no v súboji s domácim brankárom zaváhal. O dve minúty neskôr mali hostia ďalšiu tutovku. Po rohovom kope sa v pokutovom území pekne uvoľnil Moško, ale Slávik v domácej bránke opäť zázračne zachránil. Trest za nevyužité šance prišiel po obrátke. V 52. minúte Vaľovčin dokázal v sklze z uhla prekvapiť Strelčíka a vsietil vyrovnávajúci gól – 1:1. Humenné sa z vyrovnania tešilo iba necelých šesť minút. Hostia zahrávali rohový kop, lopta sa dostala k voľnému Biriczovi, ktorého strelu tečoval do domácej siete Mráz – 1:2. O dve minúty neskôr mal Biricz ďalšiu šancu, jeho prízemnú strelu domáci gólman vyrazil a obrancovia upratali loptu do bezpečia. Dvadsať minút pred koncom sa zaskvel aj Strelčík v púchovskej bránke. Jančo si pekne spracoval loptu v pokutovom území, s jeho obaľovačkou k vzdialenejšej tyči si však Strelčík poradil. O desať minút si Strelčík poradil aj s jedovatou strelou Komára, ktorú vyrazil jednou rukou. V čase vrcholiaceho tlaku Humenného prišiel rozhodujúci úder Púchovčanov. Striedajúci Pucheľ bol na trávniku len tri minúty, keď využil otvorenú hosťujúcu obranu, po samostatnom úniku si položil aj brankára Slávika a do prázdnej bránky nezadržateľne skóroval – 1:3. Púchovčania potom už dvojgólové vedenie pohodlne ubránili, domácim nezostalo fyzických ani mentálnych síl na skorigovanie hosťujúceho náskoku. Púchovčania si na svoje konto pripísali tri dôležité body a vrátili sa do hornej polovice tabuľky. Výborný výkon z Humenného by už bolo treba potvrdiť aj nejakými domácimi bodmi. V sobotu privítajú na domácom trávniku Šamorín.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko, Kopičár, Biricz (79. Pucheľ), Loduha, Mráz (79. Kapusniak), Holáň (68. Martinček), Holiš, tréner Vladimír Cifranič

Ostatné výsledky 13. kola: Košice – Slovan Bratislava B 1:2, Žiar nad Hronom – Rača 2:1, Komárno – Myjava 2:0, Prešov – Považská Bystrica 1:0, Petržalka – Trebišov 3:0, Šamorín – Dubnica nad Váhom 0:2

Program 14. kola: MŠK Púchov – ŠTK Šamorín (22. 10. o 14.30), Dubnica – Petržalka, Prešov – Dolný Kubín, P. Bystrica – Žiar, Myjava – Košice, Rača – Komárno, Slovan B – Humenné, Trebišov – Žilina B

POK, foto: Facebook FK Humenné