DOS OZ Gavurka – sme tu pre vás

498

Dom ošetrovateľskej starostlivosti je otvorený od 2.10.2023 v budove Zdravie, ktorý prevádzkuje OZ Gavurka. Do 31.12.2023 poskytlo toto nové zariadenie ošetrovateľskú starostlivosť 18 pacientom z Púchova a okolia, chorým po operácii , pacientom v rekonvalescencii, po zlomeninách, dekubitmi, pacientom, ktorí potrebujú celodennú a rehabilitačnú starostlivosť. Tešíme sa, že komplexnú ošetrovateľskú starostlivosť poskytuje kvalifikovaný personál, ktorý ponúka profesionálny a empatický prístup.

Zariadenie DOS sa obnovilo vďaka spoluúčasti mesta Púchov a s podporou finančnej dotácie mesta, ale i VÚC Trenčín s finančnou podporou a samozrejme mojich dobrých ľudí Adama Babiša s firmou Reaconst, s.r.o., UNI-STAVEBNÁ ÚDRŽBA, s.r.o. v zastúpení Milana Hrančíka, mojej dlhoročnej kamarátky Márie Possovej a jej manžela. Vážime si ľudský prístup primátorky Henekovej, ktorej záleží, aby takéto služby mohli byť v Púchove pre ľudí, ktorí potrebujú na prechodný čas a po prepustení z nemocnice ošetrovateľskú starostlivosť, ale aj príbuzní, ktorí sa dlhodobo starajú o svojich blízkych, majú možnosť si určitý čas oddýchnuť.

Srdečne ďakujem primátorke Henekovej ale i pani Hanuliakovej – môjmu anjelovi strážnemu – za ústretovosť pri zriaďovaní zariadenia Domu ošetrovateľskej starostlivosti.

Mgr. art. Mária Vrábliková Janičíková, OZ Gavurka
Foto: Slavomír Flimmel