Draci si nesplnili domácu úlohu, vo finálovej sérii je stav 1:1

273

Finále play-off – skupina A

1. zápas: MŠK Púchov – HK MŠK Indian Žiar nad Hronom 4:3 (0:0, 3:1, 1:2), stav série 1:0,

Góly: 26. Trenčan (Madový, Putala), 31. Zúbek (Pšurný, Dmitriev), 36. Dmitriev (Mikuš), 51. Zúbek (Romanov, Mikuš) – 25. Magdolen (Tatár, Nadášdi), 44. Nadášdi (Chelpčok, Heckl), 57. Jakubík (Uram, Magdolen)

Strely na bránku: 34/42, presilovky: 4/1 – 4/1, zákroky brankárov: 39/30, rozhodovali Štefík, Baluška, Drblík, Makúch, 1221 divákov

Efektný úvodný vstup na ľadovú plochu pred stretnutím vystriedal po úvodnom hvizde prvého finále play-off západnej skupiny druhej hokejovej ligy výborný hokej, ktorý zniesol prvoligové kritériá. Púchovčania akoby mali spočiatku zviazané ruky z prílišnej zodpovednosti, napriek niekoľkým príležitostiam nedokázali v prvej dvadsaťminútovke dostať puk za chrbát hosťujúceho brankára.

A keďže ani hostia sa nedokázali presadiť proti spoľahlivému Hrušíkovi v bránke Púchova, diváci v prvej tretine gól nevideli. V druhom dejstve sa Žiar dostal do vedenie v 25. minúte gólom Magdolena, no Púchovčania už o 50 sekúnd odpovedali vyrovnávajúcim gólom Trenčana, ktorému asistovali Madový a Putala – 1:1. V polovici druhej tretiny bol na konci peknej akcie Pšurného s Dmitrievom Zúbek, ktorý strhol vedenie na stranu domácich – 2:1. Asi rozhodujúcim momentom stretnutia bol gól Dmitrieva po Mikušovej prihrávke v 36.minúte, Púchov odskočil na dvojgólový rozdiel – 3:1.

V záverečnej tretine v 44. minúte z presilovky Nádašdi znížil, no o päť minút neskôr Zúbek svojim druhým gólom zvýšil opäť na dvojgólový rozdiel – 4:2. Tri a pol minúty pred koncom strelil kontaktný gól Žiaru Jakubík, no Púchovčania už záverečnému tlaku odolali a pripísali si cenné prvé víťazstvo v sérii.

Zostava MŠK Púchov: Hrušík – Kvocera, Mikuš, Dmitriev, Pšurný, Zúbek – Brňák, Božik, Jakubec, Šedivý, Huňa – Putala, Haluška, Šimček, Romanov, Trenčan – Madový, Zemko, Prus, Bajtala, tréner Branislav Okuliar

Zostava Žiar nad Hronom: Šimko – Dubina, Guttmann, Nociar, Molnár, Nádašdi, Tomaška – Dobrý, Chlepčok, Iždinský, Magdolen, Uram, Heckl, Jakubík, Jaško, Srnka, Stumpel, Goga, Halama, Tatár, tréner Lukáš Opáth

Góly: 15. Trenčan (Romanov), 58. Jakubec (Božik, Brňák) – 32. Dobrý (Nádašdi, Stupmel), 44. Dobrý (Goga, Stumpel), 45. Jakubík (Uram, Jaško)

Strely na bránku: 41/35, presilovky 4/0 – 4/0, rozhodovali Výleta, Baluška, Tvrdoň, Jurčiak, 1357 divákov

Po sobotnom víťazstve v prvom finále play off očakávali diváci triumf aj v druhom stretnutí. Na púchovský zimný štadión ich prišlo rekordných takmer 1400. Domáci boli aktívnejší ako v prvom stretnutí a do vedenia šli v prvej tretine po góle Trenčana – 1:0. V druhej tretine sa Púchovčania napriek prevahe strelecky presadiť nedokázali. Naopak, v polovici druhého dejstva vyrovnal Dobrý, jedným z asistentov bol aj majster sveta Jozef Stumpel v drese hostí.

V záverečnej tretine doplatili Púchovčania na dva zlepené góly, v rozpätí necelej minúty inkasovali z hokejky Dobrého a Jakubíka – 1:3. Potom domáci zvýšili obrátky a výsledkom bol kontaktný gól Jakubca po asistenciách Božika a Brňáka. O záverečný tlak sa pripravili Púchovčania fatálnou chybou, keď si necelú pol minútu pred koncom neustrážili počet hráčov na ľadovej ploche a inkasovali dvojminútový trest. Žiar nad Hronom tak splnil cieľ a vyhral aspoň jedno stretnutie v Púchove. Rad je teraz na Púchovčanoch, aby si na budúci víkend požičané vzali späť na Pohroní.

Zostava MŠK Púchov: Crkoň, Hrušík – Hudík, Kvocera, Putala, Brňák, Madový, Mikuš, Božik, Haluška – Jakubec, Dmitriev, Šimíček, Zemko, Pšurný, Romanov, Šedivý, Prus, Huňa, Deneš, Trenčan, Zúbek, tréner Branislav Okuliar