Dvadsaťpäť autobusov odovzdaných do užívania cestujúcej verejnosti

276

V sobotu 24. novembra 2018 si na svoje na ľavej časti parkoviska obchodného centra Laugaricio prišli malí i veľkí fanúšikovia autobusov. Program Dňa otvorených dverí (DOD) Slovenskej autobusovej dopravy (SAD) Trenčín sprevádzalo aj odovzdanie predčasného vianočného darčeka – dvadsaťpäťky nových modrých autobusov. Tie začnú krajské cesty brázdiť v priebehu budúceho týždňa.

Komfortnejšie, bezpečnejšie, ekologickejšie cestovanie. Aj to je hlavným mottom nákupu a postupnej obnovy vozidlovej flotily prepravcu SAD Trenčín, a. s. Nová dvadsaťpäťka modrých prímestských autobusov ponúkne od budúceho týždňa presne také cestovanie ďalším svojim pasažierom. Autobusy Crossway, jazdiace po celom svete, prinášajú cestujúcim mnohé výhody, od bezplatného WiFi pripojenia, cez širokouhlé informačné tabule a klimatizáciu s vykurovaním až po moderné rýchlejšie pokladne. „Odovzdávané autobusy majú už teraz pripravenú výbavu, ako napríklad zariadenie na platbu priložením mobilného telefónu k pokladni, ktorá by mohla začať fungovať v autobusoch budúci rok,“ uviedol predseda dozornej rady SAD Trenčín a majoritný akcionár spoločnosti George Trabelssie s tým, že vďaka tejto novinke nebude musieť cestujúca verejnosť hľadať drobné v peňaženke či dobíjať si dopravnú kartu.

SAD Trenčín i SAD Prievidza by podľa slov predsedu Trenčianskeho kraja mali v rámci vyššej kolektívnej zmluvy pristúpiť k zvýšeniu tarifných platov tejto skupiny zamestnancov, a to od januára budúceho roka o 10%. Tá sa bude v najbližších dňoch podpisovať na Úrade vlády. Trenčianska SAD slovami jej riaditeľa robí všetko preto, aby mala nielen dostatok vodičov, ale i vodičiek. „V SAD Trenčín si myslíme, že je to povolanie aj pre ženy. Pokiaľ vedia dobre, spoľahlivo a bezpečne viesť osobné motorové vozidlá, príp. dodávky alebo technické vozidlá, určite by boli aj dobrými vodičkami autobusov,“ doplnil generálny riaditeľ SAD Trenčín, a. s., Juraj Popluhár.

Pútavý program SAD Trenčín bol vyskladaný tak, aby si z neho domov odniesol spomienku každý.  Starší návštevníci DOD SAD Trenčín, a. s., si vďaka trom historickým autobusom značky Karosa zaspomínali na niekdajšie cestovanie, deti zase lákalo vyskúšať si sedadlo vodiča. Okrem toho si záujemcovia z radov verejnosti na pamiatku mohli vytlačiť svoj vlastný cestovný lístok či urobiť si fotografiu v zábavnom fotokútiku s tematickými doplnkami súvisiacimi s autobusovou dopravou. Vyskúšať si vo vestibule obchodného centra mohli návštevníci aj dispečing.

Zdroj: TSK (krátené)