Púchovčania pred bránami štvrťfinále

Slovenský pohár – osemfinále
Šamorín – MŠK Púchov 1:1 (0:0), 4:3 na pokutové kopy

Góly: 55. Csóka – 54. Holiš
ŽK: Baez – Holiš, Michlík, Slovák, Martinček, P. Pilný, rozhodcovia: Dohál – Vitko, Halíček, 300 divákov

V boji o postup medzi elitnú osmičku Slovenského pohára vycestovali Púchovčania do Šamorína, s ktorým sa len nedávno stretli v majstrovskom druholigovom stretnutí. Vo vyrovnanom zápase sa diváci v prvom polčase gólu nedočkali. Skóre otvoril už po deviatich minútach druhého polčasu hosťujúci Holiš – 0:1. Ešte ani poriadne nedoznela púchovská radosť z gólu a jasali domáci. Vyrovnávajúci gól strelil už o minútu Csóka. Do konca stretnutia napriek niekoľkým šanciam na oboch stranách už gól nepadol, a tak prišli na rad strely zo značky pokutového kopu. Z Púchovčanov nepremenili svoje pokusy Michlík a Kaufman (úspešní boli Pucheľ, Kapusniak a Holáň). A keďže Šamorínčania premenil všetky štyri svoje pokusy, postúpili do štvrťfinále Slovenského pohára.

Zostava MŠK Púchov:
P. Pilný – Mazanovský, Pavlovič, Moško, Lacko, Kopičár, Michlík, Biricz, Kapusniak, Pucheľ, Holiš, striedali Loduha, Slovák, Kaufamn, Holáň a Martinček, tréner: Vladimír Cifranič
Ostatné výsledky osemfinále Slovenského pohára: Bánová – L. Mikuláš 0:3, Trenčín – Myjava 5:0, Trnava – Michalovce 2:2, na pk 4:3, Komárno – Zlaté Moravce 2:0, Humenné – Prešov 0:1, Skalica – Ružomberok 1:1, na pk 4:3.

Púchovčania prehrali doma piatykrát v rade

17. kolo:
MŠK Púchov – Trebišov 0:1 (0:0)

Gól: 69. Bajtoš
ŽK: Holáň, Cifranič, Slovák, Kopičár – Zsemlye, Danko, Rokyta, rozhodcovia: Batiz, Roszberg, Štofík, 375 divákov
Futbalistom MŠK Púchov sa nepodarilo prerušiť domáce prekliatie a prehrali piaty zápas v rade na vlastnom trávniku. Väčšinu stretnutia boli lepším mužstvom, vypracovali si niekoľko šancí, no súperovho brankára prekonať nedokázali. Naopak, v 69. minúte inkasovali gól po Bajtošovej strele. Po ňom sa na kopačky domácich vkradla nervozita, ktorú odmenil rozhodca štyrmi žltými kartami, tretiu v sezóne dostal tréner Cifranič. Púchovčania sa tak s jeseňou rozlúčili prehrou, keď v posledných piatich domácich zápasoch nezískali ani bod. Počas dlhej zimnej prestávky budú mať dosť času rozmýšľať, kde sa po výbornom úvode súťaže stala chyba a najmä hľadať cestu do augustových
a septembrových koľají.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Kaufman, Moško, Slovák, Lacko (45. Mazanovský), Kopičár, Michlík (63. Loduha), Biricz, Kapusniak, Holáň (69. Pucheľ), Holiš, tréner Vladimír Cifranič
Zostava Slavoj Trebišov: Ikuepamitan – Matta, Špak, Kolesár, Rokyta, Begala, Zsemlye, Bajtoš, Danko, Kolesár, Ikugar, tréner Gergely Geri
Ostatné výsledky 17. kola: Prešov – Košice 2:1, Považská Bystrica – Humenné 2:0, Žiar nad Hronom – Komárno 2:1, Slovan Bratislava B – Žilina B 3:0, Dolný Kubín – Dubnica nad Váhom 2:1, Petržalka – Myjava 1:1, Rača Bratislava – Šamorín 0:1

pok, foto: Facebook ŠTK Šamorín