Eduard Pagáč pred jarným štartom III. futbalovej ligy

454

Rozhovor s hlavným trénerom

V sobotu 3. marca sme odohrali posledný prípravný zápas s rezervou bratislavského Slovana pred začiatkom súťaže. Ako ste spokojný s prípravným obdobím?

Doteraz sme odohrali 10 prípravných zápasov, v ktorých boli hráči rotovaní, takže sme nekládli dôraz na výsledky, uprednostňovali sme hlavne herný prejav a vyťaženosť hráčov. Momentálne je toto mužstvo v štádiu budovania, takže výsledky boli kolísavé, ale hlavne musím byť spokojný s prístupom chalanov ku svojim povinnostiam. Veľké pozitívum je, že hráčom sa vyhýbali choroby a zranenia, aj keď ma mrzí obnovenie zranenia Lukáša Luhového z jesennej časti a zlá rehabilitácia Jakuba Zavadzana po operácii. Vo výbornom zápase v Petržalke sa zranil 16-ročný Matúš Haviar, ktorý má prasknutý priehlavok.

Do kádra pribudli nové mená. Čo očakávate od ich príchodu? Môžu sa objaviť ešte nové tváre?

Do kádra pribudol brankár Andrej Cucík, ktorý by mal byť konkurenciou pre Peťa Pilného. Na ľavú stranu ihriska prišli Ivan Špaček a Peťo Lipták, prvý je vekom ešte dorastenec a je veľmi talentovaný, druhý bol ťahúňom Lednických Rovní, je v ideálnom veku a veľmi pracovitý, takže od neho si sľubujeme veľa v útočnej fáze. Do útoku pribudol Daniel Pilný, ktorý je typologicky predurčený na hrotového hráča. Do kádra sa vrátili z Horoviec Danko Valašík a Frederik Marman, ktorí sú naši odchovanci a mali by byť mladou krvou v mužstve…

Kabína je v drvivej väčšine zložená z domácich odchovancov, ktorí prešli mládežníckymi kategóriami v klube. Ste spokojný s takýmto stavom alebo by ste privítali viac cudzích hráčov?

Keď som išiel k mužstvu a bavil som sa s manažérom Marekom Šimáčkom, toto bola jedna z tém. Chceme aby tu boli hráči, ktorí chcú hrať za náš klub, nie hráči, ktorí prídu do Púchova hrať iba za peniaze a keď bude iná možnosť, budú odchádzať, aj keď samozrejme nikdy nebudeme brániť hráčovi, ktorý sa môže posunúť do vyšších súťaží. Aj keď toto je dlhá cesta, ktorá chce svoj čas. Keď má prísť „cudzí“ hráč, musí byť prínosom na ihrisku aj v kabíne.

Aké sú vaše ciele do jarnej časti sezóny?

Ciele sa nemenia, pracovať s chalanmi aby napredovali, hral sa futbal, na ktorý sa oplatí chodiť a samozrejme ku športu patria víťazstvá, takže budem spokojný, keď budem vidieť, že sme v každom zápase spravili maximum, aby sme ho vyhrali.

Počas jesene sa Púchov prezentoval kolísavými výkonmi. Na čo ste sa najviac zamerali v práci s mužstvom aby ste dosiahli zlepšenie?

Výkony neboli až tak kolísavé ako výsledky, veľa vecí bolo o tom, že sme nepremieňali šance a inkasovali sme lacné góly. Ako som už hovoril, toto mužstvo je mladé, takže sme sa zamerali na rozvoj individuality, samozrejme sme pracovali aj na systémových veciach.

Z prvých štyroch majstrovských kôl odohráte tri doma a jeden na pôde neďalekej Beluše. Bude rozhodujúci dobrý začiatok?

Začiatok je vždy veľmi dôležitý, ale ja sa teším na každý jeden zápas, či prípravný, pohárový alebo majstrovský a verím, že chalani poctivým futbalom budú baviť ľudí.

-mšk-