Fašiangy v DSS – Chmelinec

231

My obyvatelia DSS Chmelinec sa touto cestou chceme poďakovať vedeniu a zamestnancom nášho domova za krásne prežité fašiangové dni.

Už v sobotu 18.2.2022 v DSS na každom poschodí zazneli fašiangové piesne v podaní detí z Centra voľného času Včielka, ktoré boli vo veselých maskách. Kto vedel si zaspieval, kto vládal si aj zatancoval s nimi.

Fašiangová nálada pokračovala v utorok, kedy sa v našom domove uskutočnil maškarný ples – vynikajúca hudba, speváci, výborná nálada aj sprievod masiek. Masky sme si vymysleli a zhotovili za inštruktorov sociálnej rehabilitácie a sociálnych pracovníkov. Spievalo sa a tancovalo „ozlomkrky“, aj sme zabudli, že nás pred chvíľou niečo bolelo. Zdravotnícky personál pozvážal do jedálne aj imobilných klientov, aby si aj oni s nami zaspievali a rozveselili sa. Bolo čo zajesť, zapiť, bez kávičky nebol nikto, a nikto neodchádzal bez darčeka.

„Veľká vďaka pani riaditeľka Andrea Jankovičová, pani vedúca Edita Šamajová a ostatní organizačný tím za oživenie nášho života a pripomenutie si fašiangovej tradície.“

DSS – Chmelinec