Finále prvej ligy vo florbale zatiaľ nerozhodne

299

Púchovčania po dvoch domácich víťazstvách pred týždňom triumfovali aj v Topoľčanoch a vybojovali si zaslúžene historický postup do finále play off prvej ligy. Prvé dva zápasy sa hrali uplynulý víkend.

1. zápas: FBK Púchov – DTF team Detva Joxers 5:6 po predĺžení (0:1, 4:3, 1:1, 0:1), Fleger 2, Pavel 2, Ševčík – stav série 0:1.

Prvé finálové stretnutie nemohli Púchovčania odohrať na domácej palubovke a tá trenčianska im šťastie nepriniesla. Po dramatickom priebehu sa napokon po predĺžení tešili z víťazstva hokejisti z Podpoľania.

1. zápas: FBK Púchov – DTF team Detva Joxers 6:4 (1:0, 2:1, 3:3), Kiačik (Fleger), Krajci (Beriac), Fleger (Kiačik), Mišík, Ševčík, Kiačik – stav série 1:1.

V druhom stretnutí hnali domácich dopredu výborní diváci s vytrvalým bubeníkom. I napriek tomu ťahali v prvej tretine za kratší koniec a aj vďaka skvelému Velčovskému v bránke neinkasovali. Podpoľancom zlomili väz vlastné presilovky. V záverečnej minúte prvej tretiny inkasovali z hokejky Kiačika – 1:0. Na 2:0 zvyšoval v 28. minúte Krajci. Hostia síce o minútu znížili, no potom opäť vo vlastnom oslabení zvyšoval Fleger na 3:1. V záverečnej tretine sa do streleckej listiny zapísali ešte Mišík a Ševčík a zdalo sa, že Púchovčania bez problémov zvíťazia. Nepochopiteľný výpadok v posledných štyroch minútach však stretnutie zdramatizoval. Detva znížila na rozdiel gólu, no gólovú poistku dal desať sekúnd pred koncom Kiačik.

Zostava FBK Púchov: Velčovský – Mišík, Krajčí, Korbáš, Pavel, Ondrášik, Zeml, Kvasnica, Mandinec, Fleger, Krajci, Beriac, Kiačik, Ševčík, Bulejko, tréner Peter Hlinka.