Fotoreportáž z festivalu Končiny 2018

765

Festival KONČINY je multižánrový hudobný festival, ktorý sa koná v prírodnom prostredí Strážovských vrchov nad obcou Mojtín neďaleko Púchova. Na svoje si tu prídu milovníci viacerých žánrov od klasického rocku cez elektroniku, psychadelickú hudbu až po folk, punk či indie. Na pódiu sa predstavujú najmä zástupcovia slovenskej alternatívnej hudobnej scény.

V rokoch 2015 až 2017 niesol festival názov Vúdstok a vystriedal rôzne lokality. Po udomácnení sa podujatia v horskej lokalite Strážovských vrchov a po odklonu od myšlienky napodobňovať hudobne iba tvorbu a štýl 60. rokov, sa festival premenoval na KONČINY. Názov odkazuje na objavovanie nových hudobných končín i na lokalitu, kde sa podujatie koná – takmer na konci sveta.

Prinášame niekoľko fotografií z prvého dňa festivalu (piatku 3.8.), kedy sa predstavili okrem iných aj skupiny pochádzajúce z púchovského regiónu – Anunnaki a Fiktívny ventil. Účastníkov festivalu najviac roztancovalo duo Malalata. Dnes (v sobototu 4.8.) festival pokračuje ďalšími bodmi programu, ktorý nájdete na internetovej stránke festivalkonciny.sk. Festival organizuje občianske združenie MŔTVA KOSŤ v spolupráci s LAMA School.

Foto: Slavomír Flimmel