Futbal: Púchovčanov zarezali penalty

140

Slavoj Trebišov – MŠK Púchov 2:1 (0:1)

Góly: 62. Danko (pk), 65. Danko (pk) – 9. Mráz
ŽK: Šimko, Santos, Krucovčin, Begala, Rokyta, Straczek, Danko – D. Pilný, Afolabi, Mráz, Kapusniak, ČK: Martinček (MŠK Púchov), rozhodcovia: Ihring – Polášek, Túma, 200 divákov

V súboji dvoch tímov namočených do boja o záchranu začali lepšie Púchovčania, ktorí sa už v 8. minúte ujali vedenia gólom Patrika Mráza – 0:1. Púchovčania boli technickejším mužstvom, domáci nervozitu „vyšperkovali“ zákrokmi na hranici pravidiel, ktoré rozhodca odmenil štyrmi žltými kartami. Trebišovčanom nepomohlo v prvom polčase ani dvojnásobné striedanie. V druhom polčase domáci zatlačili a v 62. minúte sa dočkali vyrovnania gólom z pokutového kopu, keď Martinček fauloval v pokutovom území a vyslúžil si za to červenú kartu. Pokutový kop premenil Danko – 1:1. Už o dve minúty „vykúzlil“ rozhodca Ihring ďalšiu penaltu, ktorú premenil opäť Danko a domáci tak otočili výsledok – 2:1. Navyše Púchovčan Afolabi si za protesty vyslúžil červenú kartu. Trebišov napokon nervózne stretnutie, v ktorom rozhodca udelil 11 žltých a jednu červenú kartu, doviedol do víťazného konca.
Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Lacko, Kopičár, Afolabi, Martinček, Kapusniak, Holáň (69. Krčula), Loduha (55. Kopiš), Ullman (69. Pavlovič), Mráz, Holiš (46. D. Pilný), tréner Lukáš Kaplan
Ostatné výsledky 14. kola: Rohožník – Námestovo 2:1, Petržalka – Komárno 2:2, Bardejov – Podbrezová 0:2, Žilina B – Košice 3:2, Slovan B – Skalica 1:2, Humenné – Banská Bystrica 1:1