Futbalisti MŠK Púchov prerušili štrnásťzápasovú sériu Liptovského Mikuláša

89

14. kolo

L. Mikuláš – MŠK Púchov 1:2 (1:1)

Góly: 1. R. Bartoš – 43. Martinček, 48. Rypák ŽK: D. Krčík, Gerát – Pavlovič, P. Varga Rozhodoval: Valent
Diváci: bez divákov

Púchovčanom po prekvapujúcej prehre doma s beznádejne posledným Popradom nedávali odborníci príliš veľa šancí na úspech v stretnutí s druhým Liptovským Mikulášom. Zvlášť keď, na umelej tráve v Ružomberku už po niekoľkých sekundách vy- robil fatálnu chybu hosťujúci obranca a Bartoš poslal domácich do vedenia – 1:0. Aj po vedúcom góle mali Liptáci územnú prevahu, nedokázali však dotiahnuť do konca niekoľko sľubných šancí. Púchovčania sa dostávali do šancí len sporadicky, nedokázali ich však premeniť. Až tri minúty pred koncom prvého polčasu poslali Púchovčania elegantným oblúčikom loptu do domácej šestnástky, Rypák ešte pred brankárom neuspel, ale dobre postavený Martinček poslal loptu do prázdnej bránky – 1:1.

Šok pre domácich prišiel len necelé tri minúty po začiatku druhého polčasu, kedy Štefanec vyzvŕtal troch domácich zadákov pred pokutovým území, jeho strelu stečoval domáci hráč a Rypák poslal Púchovčanov do vedenia. Domáci potom pritlačili, v bránke Púchova však niekoľkokrát skvele zasiahol brankár Pilný, excelentný bol najmä zásah po strele Bartoša, keď reflexívne vyrazil loptu na roh. Liptáci už nedokázali vyrovnať. Naopak, veľkú šancu na zvýšenie náskoku po prečíslení domácej obrany Púchovča- nia už nevyužili. I tak sa postarali o prekvapenie kola a z Liptova si odviezli tri cenné body.

Liptovský Mikuláš:

Luksch – Janec, A. Krčík, Kačerík, Gerát, Václavik, R. Bartoš, Štrba, Voško, Laura (79. Lišivka), D. Krčík
Tréner: Štefan Zaťko
Púchov:
P. Pilný – Ozimý, Riška, Pavlovič, Lacko, P. Varga (54. Michlík), Kapusniak, Martinček (63. Ko- piš), Rypák (89. D. Pilný), Štefanec, Loduha
Tréner: Lukáš Kaplan

Ostatné výsledky 14. kola:

Podbrezová – Bardejov 1:1, Žilina B – Košice 2:1, Skalica – Šamorín 3:1, Banská Bystrica – Komárno 5:1, Dubnica nad Váhom – Petržalka 0:0, Trebišov – Slovan Bratislava B 5:1

15. kolo:

MŠK Púchov – Trebišov 1:0 (0:0)

Gól: 55. Šimko (vlastný)
ŽK: Martinček, Lac- ko – Katunský, Spak,
Rozhodoval: Ruc

Diváci: bez divákov V stretnutí tabuľkových susedov sa na umelej tráve v Žiline hral kvalitný futbal. Trebišovčania sa najmä v prvom polčase prezentovali ako kvalitné útočné mužstvo, aktivita východniarov Púchovčanov tak trochu zaskočila, napádanie už na súperovej polovici im robilo problémy. Napriek tomu sa „domáci“ rovnako sna- žili o útočný futbal, a tak obe mužstvá predviedli solídne futbalové výkony. V druhom polčase aktivita hostí upadla, iniciatívu prevzali Púchovčania, ktorí sa dostávali aj do streleckých príležitostí. Púchovčania ohrozovali hosťujúcu bránku najmä po štandardných situáciách. Po jednej z nich v pokutovom území dezorientovaný Trebišovčan Šimko umiestnil hlavou loptu do svojej bránky – 1:0. Aj po vedúcom góle mali Púchovčania niekoľko šancí, gólom však neskončili. A keďže v Púchovskej bránke neskončili dve nebezpečné strely hosťujúcich útočníkov, Púchovčania si pripísali na svoje konto tri body, ktoré ich pevnejšie usadili v hornej polovici tabuľky.

Zostava MŠK Púchov:

P. Pilný – Riška, Pavlovič (46. Michlík), Ozimý, Lacko, Varga, Martinček (68. Kopiš), Rypák (89. D. Pilný), Šte- fanec, Kapusniak, Loduha, tréner Lukáš Kaplan

Zostava Slavoj Trebišov:

Vinclér – Katunský, Ilinjo, Kanu, Issa, Begala, Šimko, Sitarčík, Skiba, Špak, Bajtoš (86. Vodilka), tréner Ond- rej Desiatnik

Ostatné výsledky 15. kola: Komárno – Skalica 0:0, Košice – Poprad 0:1, Bardejov – Žilina B 1:4, Šamorín– Podbrezová 0:2, Slovan Bratislava B – Dubnica nad Váhom 0:4, Petržalka – Banská Bystrica 1:1

1. B. Bystrica 14 11 2 1 44:18 35
2. L. Mikuláš 14 10 1 3 32:15 31
3. Skalica 14 9 3 2 33:16 30
4. Podbrezová 18 8 2 4 29:12 26
5. Košice 14 7 2 5 20:14 23
6. MŠK Púchov 14 7 1 6 17:19 22
7. Petržalka 14 5 4 5 16:19 19
8. Trebišov 14 5 3 6 21:24 18