Futbalisti MŠK Púchov stále bez víťazstva

177

Futbal – 2. liga muži

4. kolo:

MŠK Púchov – Banská Bystrica – stretnutie sa nehralo pre žalúdočné problémy hostí, odložené na 28. 8.

Ostatné výsledky 4. kola: Podbrezová – Liptovský Mikuláš 4:0, Košice – Bardejov 1:2, Poprad – Skalica 1:2, Žilina B – Trebišov 3:2, Šamorín – Petržalka 2:1, Ružomberok B – Dubnica nad Váhom 2:4, Slovan Bratislava B – Komárno 0:1

5. kolo:

Dubnica – MŠK Púchov 1:0 (1:0)

V oblastnom derby druhej ligy boli domáci favoriti a do vedenia šli už po štyroch minútach, keď pokutový kop za Vlčekovu ruku v šestnástke premenil domáci Štefánek – 1:0. Púchovčania po góle ožili, Pišoja mieril hlavou len do žrde. Po necelej polhodine museli odviezť do nemocnice púchovského brankára Pilného, ktorý sa zrazil s domácim Jancom. Strelčík v bránke MŠK sa niekoľkokrát vyznamenal, na druhej strane sa zaskvel domáci brankár po strele Martinčeka. V druhom polčase držali domáci výsledok a podnikali rýchle protiútoky. Dubničania potom nastrelili ešte tyč, a keďže neuspel ani Janco, Dubničania zvíťazili najtesnejším rozdielom.

Zostava Dubnice: Digaňa – Václav, Knižka, R. Štefánek, Švec, Janco (90. Hundák), Čurik (73. Dávidík), Levai (76. Gašpar), Kuzma, Pleva, Vaculík.

Zostava MŠK Púchov: P. Pilný (23. Strelčík) – Lacko, Brezničan, Pišoja, Ozimý, Mugove, Michlík, Krčula, Vlček (62. D. Pilný), Machara (77. Martinko), Martinček. Ostatné výsledky 5. kola: Bardejov – Žilina B 1:2, Liptovský Mikuláš – Poprad 0:2, Komárno – Podbrezová 1:0, Banská Bystrica – Slovan Bratislava B 3:0, Skalica – Košice 1:0, Petržalka – Ružomberok B 1:3, Trebišov – Šamorín 0:0

6. kolo:

MŠK Púchov – FC Petržalka 1:1 (0:0)

Góly: 65. Kopiš – 62. Turčák

ŽK: Brezničan, Munyorove – Čerňanský, Almási, 730 divákov, rozhodovali Čiernik, Špivák, Vass Púchovčanom nevyšiel ani tretí domáci pokus o prvé víťazstvo v druhej lige. Do cesty sa im postavila favorizovaná Petržalka. Solídne naplnené hľadisko videlo kvalitný futbal, ktorému v prvom polčase chýbali góly. V druhom polčase sa z gólu prví tešili hostia, keď ich poslal v 62. minúte do vedenia Turčák – 0:1. Púchovčania reagovali bleskovo, už o tri minúty strelil vyrovnávajúci gól Kopiš – 1:1. A keďže do konca sa už skóre nezmenilo, súperi si body podelili.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Ozimý, Lacko, Michlík, Kopiš (71. Martinko), Munyorove (76. D. Pilný), Pilát, Pišoja, Machara, Martinček, Brezničan

Zostava FC Petržalka: Valach – Horník, Szocs, Nemec, Kupec, Oravec, Richnák, Turčák, Gašparovič (90. Krisztin), Čerňanský (75. Nagy), Almási

Ostatné výsledky 6. kola: Podbrezová – Banská Bystrica 0:2, Slovan Bratislava B – Dubnica nad Váhom 0:2, Košice – Žilina B 1:0, Poprad – Komárno 2:0, Skalica – Liptovský Mikuláš 1:1, Šamorín – Bardejov 2:2, Ružomberok B – Trebišov 2:1