156
Ilustračné foto: Milan Podmaník

TIPOS 3. liga – 17. kolo:

AFC Nové Mesto nad Váhom – MŠK Púchov 2:2 (0:2)

Proti minuloročnému účastníkovi druhej ligy začali Púchovčania aktívne, už v tretej minúte využili zaváhanie domácich stredopoliarov, Martinko potiahol loptu pred veľké vápno a krásnou strelou opečiatkoval domáce brvno. Lopta sa od neho odrazila k Michlíkovi, ktorý najskôr o loptu zakopol, no následná strela spoza obrancu skončila v pravom dolnom rohu domácej bránky – 0:1. Domáci potom pohrozili šancou po rohovom kope a po štvrť hodine aj rýchlym protiútokom, po ktorom zobral Strelčík v púchovskej bránke loptu spred dotierajúceho Šebeka. Po polhodine hry zrazil domáci obranca v pokutovom území Kopiša a rozhodca nariadil pokutový kop. Domáci brankár Vavrúš však Brezničanovi penaltu vyrazil. V 35. minúte však už hostia jasali druhýkrát, keď sa do streleckej listiny zapísal Kopiš – 0:2.

Púchovčania mali prvý polčas rozohratý dobre, čakalo sa, že aj v druhej štyridsaťpäťminútovke budú pokračovať v aktívnej hre. Opak bol však pravdou. Už v úvodnej minúte druhého dejstva stratili hostia loptu zbytočne v strede poľa, domáci výborne zakombinovali pred pokutovým územím a na konci peknej akcie bola utešená strela Živčica do šibenice – 1:2. Púchovčania sa nepoučili, po rozohratí priameho kopu nechali na pravej strane až príliš veľa priestoru Juricou, ktorého strieľaný center umiestnil do siete úplne voľný Koval – 2:2. Po vyrovnávajúcom góle prevzali Púchovčania iniciatívu a vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí. Tú najväčšiu zmaril domáci brankár, ktorý zázračne vyrazil na roh strelu Brezničana z pokutového územia. Desať minút pred koncom sa hosťujúci brankár Strelčík zahral s nervami svojich spoluhráčov. Vybehol mimo pokutového územia, no minul loptu. Stihol sa však ešte včas vrátiť do bránky a zabrániť gólu po technickej strele domáceho útočníka.

Vzhľadom na priebeh stretnutia však stratil dva body Púchov… „Prvý polčas bol z našej strany výborný, dominantný. Druhý polčas – ťažko sa mi hodnotí to, keď za štyri minúty prehajdákame to, čo 45 minút budujeme. Samozrejme, súper má tiež svoju kvalitu. Dostal sa do zápasu. Gól už nepadol, pre mňa veľké sklamanie,“ zhodnotil na pozápasovej tlačovke stretnutie hosťujúci tréner Pagáč.

Zostava MŠK Púchov: Strelčík – Riška, Michlík, Krčula (87. Kvaššay), Kopiš (68. Haviar), Pilát, Martinko, Pilný, Vanák, Martinček, Brezničan, tréner Eduard Pagáč.

Výsledky 17. kola: Nové Zámky – Šaľa 3:2, Kalná nad Hronom – P. Bystrica 0:2, Trnava B – Lednické Rovne 0:0, Gabčíkovo – Nitra B 0:1, Galanta – Malženice 2:1

Skupina B – 15. kolo:

MŠK Púchov – MFK Skalica – odložené na 19. 3., Piešťany – Inter Bratislava 2:2, Topoľčany – Považská Bystrica 1:4, Petržalka – Komárno 4:2, Domino – Zlaté Moravce/Vráble – odložené na 19. 3.

13. kolo:

MŠK Púchov – FC Nitra 2:2 (1:1), 48. Baláž, 26. vlastný, Inter Bratislava – Dubnica nad Váhom 0:0, Senica – Prievidza 3:1, Skalica – Dunajská Streda 1:5, Petržalka – Zlaté Moravce 3:0, Levice – Slovan Bratislava 1:15, Domino – Trnava 0:6

13. kolo:

MŠK Púchov – FC Nitra 0:1 (0:1), Inter Bratislava – Dubnica nad Váhom 7:0, Senica – Prievidza 1:0, Skalica – Dunajská Streda 1:3, Petržalka – Zlaté Moravce 5:0, Levice – Slovan Bratislava 0:7

1. Slovan 13 12 1 0 60:9 37
  2. D. Streda 13 11 1 1 32:9 34
  3. Trenčín 12 11 0 1 86:14 33
  4. Nitra 13 9 1 3 52:13 28
  5. Domino 12 7 2 3 27:18 23
  6. Petržalka 13 7 1 5 33:23 22
  7. Inter 13 7 1 5 27:20 22
  8. Karlova Ves 12 6 2 4 25:13 20