Futbalistom MŠK v okresnom derby opäť ruže nekvitli

285
Po druhom góle Lednických Rovní vytvorili sklári pred svojim brankárom nepreniknuteľný obranný val. Prekonať sa ho Púchovčanom (v červených dresoch) nepodarilo ani v tomto prípade. Foto: Milan Podmaník

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI

Púchov – Led. Rovne 1:2 (0:1)
Ani v ďalšom derby Púchovksého okresu sa futbalistom MŠK Púchov nepodarilo sklárov poraziť. V zaujímavom a kvalitnom stretnutí si prvú gólovú príležitosť vypracovali domáci futbalisti. Presný Pilátov center našiel v pokutovom území Kopiša, ten však nemieril presne. Na druhej strane sa do veľkej šance dostali aj Lednické Rovne, domácim zadákom unikol
Buček, jeho strelu však domáci brankár Pilát vytlačil na roh. O chvíľu sa pokúšal Piláta v domácej bránke prehodiť oblúčikom Lipták, spolu s brankárom však preloboval aj bránku. Vzápäti sa do šance dostal aj domáci kanonier Gajdošík, brankár Lednických Rovní Bačík si však s jeho pokusom poradil. Pilný sa potom ešte vyznamenal po strelách Kištofa a Detka.
V 32. minúte zázračne zachránil hosťujúci brankár Bačík po peknej Hrnkovej hlavičke. Opäť sa potvrdilo otrepané nedáš – dostaneš a o dve minúty sa hostia ujali vedenia gólom Detka – 0:1. Zveľadiť hosťujúce vedenie mohol M. Buček, no nedočiahol na centrovanú loptu do voľného priestoru. Vzápätí z protiútoku mohol vyrovnať Gajdošík, Bačík v bránke sklárov
však bol na mieste.

Odhodlanie Púchovčanov streliť vyrovnávajúci gól zmrazil už po pár minútach druhého polčasu Chmelík, ktorý vrátil do siete loptu vyrazenú po strele M. Bučeka – 0:2. Hostia sa potom stiahli do defenzívy a postavili futbalistov MŠK pred nepreniknuteľný obranný val. Prekonať sa ho podarilo až päť minút pred koncom Gajdošíkovi, ktorý sa na ľavej strane
pokutového územia pohral s obrancom hostí a krásnou strelou do horného rohu znížil – 1:2. Druhému podobnému prieniku zabránila o dve minúty obrana hostí, a tak Púchovčania prišli na domácom trávniku o všetky body. Futbalisti MŠK Púchov tak klesli na jedenástu
priečku treťoligovej tabuľky.

Góly: 86. Marek Gajdošík – 35. Detko, 52. Chmelík.
Rozhodoval Pecek, ŽK: Zavadzan – T. Púček, Híreš, 250 divákov.
Zostava MŠK Púchov: Pilný – Riška, Haviar (72. Kvaššay), Marek Gajdošík, Kopiš (78. Gáborík), Sibanda, J. Pilát, Vanák, Hrnko, Zavadzan, Brezničan. Tréner E. Pagáč.
L. Rovne: Bačík – Kollár, Ďurovec (89. Pokorný), Chmelík, Pišta, Detko (90. Kováč), Lipták (85. Červený), T. Púček, Híreš, M. Buček (80. Tomana), Krištof. Tréner M. Púček.

V záverečnej štvrťhodine sa v okresnom derby tretej ligy hralo v podstate na jednu bránku. Obrana Lednických Rovní s výnimkou jedného prípadu dokázala vždy zastaviť útočnú snahu Púchova. I preto futbalisti MŠK Púchov prišli doma o všetky body. Foto: Milan Podmaník

Ostatné výsledky 10. kola: Bánovce – Borčice 0:3, Nemšová – Nitra B 1:0, Dubnica
– Galanta 2:0, Nové Zámky – Gabčíkovo 1:0, Prievidza – Dunajská Streda B 1:0, Trnava B – Zlaté Moravce/Vráble B 2:0, Beluša – Šaľa 0:2, Veľké Ludince – Topoľčany 3:2.

1. Borčice 12 9 1 2 27:13 28
2. Dubnica 11 8 3 0 17:2 27
3. L. Rovne 12 8 2 2 19:11 26
4. N. Zámky 12 8 1 3 20:14 25
5. Gabčíkovo 11 6 4 1 25:12 22
6. D. Streda B 12 6 2 4 21:13 20
7. Zl. Moravce B 12 6 1 5 24:26 19
8. Trnava B 12 6 0 6 19:11 18