Gólové parády Púchovčanov proti Topoľčanom a Šali

227
Púchovský kapitán Brezničan (v červenom) sa proti Lednickým Rovniam strelecky nepresadil. Topoľčanom a Šali však vsietil po góle a prispel k zisku dôležitých šiestich bodov. Foto: Milan Podmaník

FUTBAL – 3. LIGA MUŽI

28. kolo
MŠK Púchov – MFK Topvar Topoľčany 6:1 (3:1)
Po bezgólovej remíze doma s Gabčíkovom a hladkej prehre v Lednických Rovniach bolo nevyhnutnou povinnosťou futbalistov MŠK Púchov bodovať s beznádejne poslednými Topoľčanmi naplno. Napriek tomu sa Púchovčania rozohrávali pomaly a na prvý gól si
museli počkať diváci až do 24. minúty, kedy Marek Gajdošík otvoril skóre – 1:0. Z vedenia sa však domáci tešili iba necelé dve minúty, v 26. minúte vyrovnal Švajlen – 1:1. Púchovčania si zrejme uvedomili, že nevyhrať s Topoľčanmi by bolo hazardovanie s menom
klubu, a tak zvýšili obrátky. Výsledkom ich aktivity bol vedúci gól z kopačky Pilného v 33. minúte a ešte do prestávky zvýšil kapitán Brezničan na 3:1 gólom z pokutového kopu. Na štvrtý gól čakali diváci necelých desať minút, v 53.minúte zvýšil Pilný na 4:1. Vysoké
vedenie rozviazalo nohy aj kanonierovi Gajdošíkovi, ktorý v 58.minúte zvýšil na 5:1 a štvrť hodinu pred koncom spečatil na konečných 6:1. Poltuctová prehra je pre pivovarníkov milosrdná, domáci spálili ešte niekoľko dobrých gólových príležitostí.

Góly: 24. Gajdošík, 33. Pilný, 40. Brezničan (pk), 53. Pilný, 58. Gajdošík, 75. Gajdošík – 26. Švajlen
ŽK: Števko, Matejov (obaja Topoľčany), 100 divákov,
rozhodovali Matulová, Krivošík, Hulínek
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Gajdošík, Kopiš, Lipták (46. Marman), Sibanda (62. Kendy), Valašík, Hrančík, D. Pilný, Kvaššay (46. Hrnko), Brezničan, tréner Eduard Pagáč
Zostava Topoľčian: Droppa – Matejov, Števko (46. Húdok), Nehari, Pakanec (71. Kopkáš), Rusnák, Švajlen, Akbas, Salim, Pérez, Mikula

Ostatné výsledky 28. kola: Bánovce nad Bebravou – Zlaté Moravce/Vráble B, Nové Zámky – Lednické Rovne 4:1 (2:0), Dione, Muchaya, Body 2 – Živčic, Veľké Ludince- Šaľa 1:4, Beluša – Galanta 3:1 (2:0), Gorelka 2, Mišák – Vdovjak, Dubnica – Nitra B 1:0, Nemšová – Dunajská Streda B 2:1 (0:0), Paška, Šiko – Taritaš, Prievidza – Borčice 1:3, Trnava B – Gabčíkovo 1:0

29. kolo:
Slovan Duslo Šaľa – MŠK Púchov 0:5 (0:3)
Púchovčania po poltuctovom domácom víťazstve nad poslednými Topoľčanmi v utorňajšom stretnutí potvrdili v nedeľu fakt, že na súperových ihriskách vedia zahrať. Proti Šali  vyrukovali s tradične spoľahlivou obranou a zasadzovali súperovi údery po rýchlych brejkoch. Už v druhej minúte poslal hostí do vedenia kapitán Brezničan – 0:1. O pol hodinu
neskôr zvyšoval na 0:2 Gajdošík a ten istý hráč v záverečnej minúte úvodnej štyridsaťpäťminútovky zvýšil vedenie Púchovčanov na rozdiel troch gólov – 0:3.

Hostia aj po prestávke pokračovali v účinnej taktike a domácim chemikom ani dvojnásobné striedanie nepomohlo otočiť priebeh stretnutia. Naopak, šťastnú ruku mal pri striedaní púchovský tréner Pagáč, ktorý poslal na trávnik dvojicu Kaššay, Daniel Pilný a tá sa mu odvďačila gólovými zásahmi. V 65. minúte zvýšil Marek Kvaššay na 0:4, keď bol na trávniku iba minútu a zaslúžené a dôležité víťazstvo hostí spečatil štvrť hodinu pred koncom stretnutia piatym gólom D. Pilný – 0:5. Ten skóroval tri minúty po príchode na ihrisko.

Púchovčania sa tak v tabuľke posunuli mimo zostupových miest, dve víťazstvá však budú musieť potvrdiť už v sobotu v 30. kole na domácom trávniku s nevyspytateľnou Galantou.

Góly: 2. Brezničan, 32. Gajdošík, 45. Gajdošík, 65. Kvaššay, 75. D. Pilný
ŽK: Sibanda (MŠK Púchov), 100 divákov, rozhodovali Šima, Jančok, Blaháč
Zostava Šale: Porubský – Sekulič (46. Turányi), Lovska, Ninkovič, Petráš (77. Melicher), Iheme (63. Tóth), Jurík, Hrano, Plešivka, Galbavý, Prúčny, tréner Peter Zelenský
Zostava MŠK Púchov: P. Pilný – Riška, Gajdošík, Pilát (71. D. Pilný), Kopiš, Lipták (78. Hrančík), Sibanda, Marman (64. Kvaššay), Vanák, Hrnko, Brezničan, tréner E. Pagáč

Ostatné výsledky 29. kola: Prievidza – Bánovce nad Bebravou 3:1, Borčice – Nemšová 4:1, Galanta – Veľké Ludince 0:1, Nitra B – Beluša 2:2, Dunajská Streda B – Dubnica 0:4, Topoľčany – Nové Zámky 0:5, Lednické Rovne – Trnava B 0:2, Gabčíkovo – Zlaté  Moravce/Vráble B 2:3

1. Dubnica 29 23 5 1 72:7 74
2. Borčice 29 20 4 5 71:29 64
3. N. Zámky 29 19 4 6 50:28 61
4. L. Rovne 29 17 3 9 46:29 54
5. D. Streda B 29 14 5 10 44:31 47
6. Trnava B 29 15 1 13 49:34 46
7. Nitra B 29 13 6 10 52:37 45
8. Galanta 29 12 7 10 45:35 43