Hokej: Finiš na Liptove prišiel neskoro, Púchovčania prehrali

701
Podobne ako v Budapešti, ani v Liptovskom Mikuláši sa Púchovčanom nepodarilo v prvom zápase vyhrať. Čakajú ich však ďalšie dva na domácom ľade a v tých by chceli uspieť rovnako ako s Maďarmi. Foto: Pavol Kadlec.

2. liga muži
Štvrťfinále play-off
1. zápas: MKHK 32 Liptovský Mikuláš B – MŠK Púchov 5:4 (2:1, 3:1, 0:2), 11. Říha (Paliesek), 35. Říha (Furo), 49. Pšurný, 50. Madový (Špankovič, Pšurný) – stav série 1:0
Strely na bránku: 17/55, presilovky: 4/2 – 7/0, Rozhodovali Lesay, Rehák, Gajdošík, 100 divákov

Kto nevidel, neuverí! Pred asi stovkou divákov, z ktorých dve tretiny boli z Púchova (foto pod článkom dole) Púchovčania prestrieľali mikulášsku rezervu v pomere 55:17, predsa však prehrávali v polovici stretnutia už štvorgólovým rozdielom. Púchovčania doplatili na
slabú efektivitu v koncovke v prvej polovici stretnutia a na skvelý výkon domáceho brankára, ktorý zneškodnil 51 striel Púchovčanov. Domáci boli navyše efektívni vo využívaní presiloviek. Kým oni využili dve zo štyroch, Púchovčania sa pri siedmich presilovkách
nedokázali presadiť ani raz…

Na úvodný gól Oška a Oravca dokázali v prvej tretine Púchovčania reagovať kontaktným gólom Říhu – 2:1. V druhej tretine však Koniar, Pawelski a Pavlovič (prvý a tretí z presilovej
hry) zvýšili už na 5:1 a zdalo sa byť rozhodnuté. Říha síce v 35. minúte znížil na 5:2, no trojgólové manko sa zdalo priveľké. V záverečnej tretine však Pšurný a Madový znížili na rozdiel jediného gólu a domáci potom tesné víťazstvo bránili zubami – nechtami. Aj s
pomocou Božou sa im to podarilo.

Zostava MŠK Púchov: Kučík, Baštuga – Kvocera, Lukáč, Paliesek, Madový, Flašík, Hudík – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Špankovič, Říha, Furo, Bajtala, Panáček, Haluška, Smolka, Zemko

Ostatné výsledky prvých štvrťfinálových zápasov:
Rimavská Sobota – Prievidza 8:2 (stav série 1:0), Dynamax Nitra – Humenné 4:2 (1:0), Osmos Bratislava B – MHK Martin 1:9 (0:1)

I. liga starší žiaci
8. HT
27. kolo: MŠK Púchov mal voľno, Banská Bystrica – Považská Bystrica 15:4, Žilina – Zvolen 3:4, Liptovský Mikuláš – Brezno 3:4, Martin – Lučenec – odložené na 6. marca.

7. HT
27. kolo: MŠK Púchov mal voľno, Banská Bystrica – Považská Bystrica 4:6, Žilina – Zvolen 4:3, Liptovský Mikuláš – Brezno 11:2, Martin – Lučenec – odložené na 6.marca.

6. HT
27. kolo: MŠK Púchov mal voľno, Považská Bystrica – Banská Bystrica 2:4, Zvolen – Žilina 4:4, Brezno – Liptovský Mikuláš 11:4, Lučenec – Martin 4:7

1. MŠK Púchov 25 21 4 0 192:77 46
2. B. Bystrica 25 19 2 4 156:76 40
3. Žilina 25 14 3 8 133:91 31
4. Martin 26 11 3 12 129:137 25
5. P. Bystrica 24 11 3 10 98:125 25
6. Brezno 25 11 1 13 123:117 23
7. Zvolen 25 6 4 15 89:130 16
8. Lučenec 25 4 2 19 79:176 10