Hokej: Prvú prekážku na ceste do prvej ligy Púchovčania prekonali

MŠK Púchov – HK Iskra Partizánske. Foto: FB MŠK Púchov Muži

2. liga muži
Play-off
2. zápas:
HK Iskra Partizánske – MŠK Púchov 5:2 (2:0, 2:2, 1:0) – stav série 1:1, 4. Káčer (Tvrdík, Mihalik), 10. Mihalik (Tvrdík, Zelený), 35. Tvrdík (Mihalik), 36. Košecký (Školka, Cvejn), 57. Školka (Košecký) – 21. Zemko (Kvocera), 39. Dolinajec (Prus, Romanov)
Strely na bránku: 31/41, presilové hry: 7/2 – 9/2, vylúčení: 9/7 na 2 minúty, Rodinov (MŠK Púchov) 10 minút za napadnutie, rozhodcovia: Peterka, Mišek, Jakubec, 250 divákov

Hoci Púchovčania v druhom stretnutí semifinále play-off západnej skupiny druhej ligy svojho súpera prestrieľali o desať striel, domov napokon odchádzali naprázdno a s nožom na krku v rozhodujúcom nedeľnom stretnutí. Domáci už v štvrtej minúte využili presilovku a ujali sa vedenia gólom Káčera. V desiatej minúte zvýšil Mihálik na 2:0. Púchovčania potom pridali, hrali tri presilovky, no nedokázali z nich v prvej tretine dosiahnuť kontaktný gól. Podarilo sa to až Zemkovi v úvodnej minúte druhej časti, kedy znížil na 2:1. Ešte v tej istej tretine však Partizánčania ušli po góloch Tvrdíka a Košeckého na rozdiel troch gólov
a v podstate bolo „vymaľované“. Dolinajec síce v záverečnej minúte druhej tretiny znížil na 4:2, no v poslednej tretine už Púchovčania skórovať nedokázali. Naopak, domáci štyri minúty pred koncom spečatili svoje víťazstvo a objednávali autobus na nedeľu do Púchova…

Zostava MŠK Púchov:
Kutej – Rodinov, Kvocera, Augustín, Fančovič, Haluška, Božik – Zúbek, Pšurný, Zemko – Furo, Panáček, Šimíček – Prus, Romanov, Dolinajec – Švantner, tréner Branislav Okuliar

3. zápas:
MŠK Púchov – HK Iskra Partizánske 6:1 (4:1, 1:0,
1:0), stav série 2:1, 6. Kvocera (Pšurný, Šimíček), 12. Prus (Romanov, Haluška), 13. Šimíček (Božik), 14, Rodionov (Fančovič, Šimíček), 30. Zúbek (Pšurný), 59. Zemko (Rodionov) – 2- Peniaška (Gašparovič, Lunter)
Strely na bránu: 60/28, Presilovky: 5/2 – 6/0, rozhodovali Lesay, Hodoň, Vondra, 913 divákov

Vo fantastickej atmosfére a tohtoročnej rekordnej návšteve nezačali Púchovčania v rozhodujúcom semifinálovom zápase svojej skupiny najlepšie a hostia sa v druhej minúte ujali vedenia gólom Peniašku. Ak však hostia očakávali, že Púchovčanov gólom deprimujú, boli na omyle. Domáci spustili na súperovu bránku nevídanú kanonádu a Partizánčania sa
nestačili čudovať. O tri minúty vyrovnal Kvocera a v 12. minúte Prus po asistenciách Romanova a Halušku strhol vedenie na stranu MŠK. Keď o minútu Šimíček zvýšil na 3:1 a o ďalšiu minútu Rodionov na 4:1, bolo v podstate o postupujúcom jasné. V druhej tretine
domáci v pohode kontrolovali výsledok a v jej polovici zvýšil Zúbek už na 5:1. Zaslúžené víťazstvo Púchovčanov spečatil v predposlednej minúte šiestym gólom Zemko – 6:1.

V sobotu 26. januára odohrajú Púchovčania prvé finálové stretnutie skupiny A na ľade Levíc, o týždeň v sobotu ich privítajú na domácom ľade. Za pripomenutie stojí fakt, že Púchovčania Levičanov v tejto sezóne dvakrát porazili…

Kutej – Rodionov, Kvocera, Augustín, Fančovič, Haluška, Božik – Zúbek, Pšurný, Zemko – Furo, Panáček, Šimíček – Prus, Romanov, Dolinajec – Švantner, Bajtala, tréner Branislav Okuliar

Extraliga dorast

35. kolo:
MŠK Púchov – HKM Michalovce 5:1 (1:0, 2:0, 2:1), 16. Urban (Urbánek, Kuric), 34. Zlocha (Kuriš, Urban), 39. Chykantsev (Urbánek, Kuric), 45. Kuric (Urbánek, Chykantsev), 46. Urban (Chykantsev, Putala)

Ostatné zápasy 35. kola:
Liptovský Mikuláš – Slovan 4:5, Martin – Zvolen 2:1, Poprad – Banská Bystrica 3:4 pp, Košice – Spišská Nová Ves 4:1, Žilina – Skalica 3:0, Trenčín – Nitra 1:2

36. kolo:
MŠK Púchov – HKM Michalovce 1:2 (0:0, 1:2, 0:0), 40. Rusnák (Putala)
Ostané zápasy 36. kola:
Liptovský Mikuláš – Slovan 5:1, Martin – Zvolen 7:1, Poprad – Banská Bystrica 9:3, Košice – Spišská Nová Ves 7:2, Žilina – Skalica 2:4, Trenčín – Nitra 3:1

5. kolo:
MŠK Púchov – MHA Martin 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)

Ostatné výsledky 5. kola:
Slovan Bratislava – Brezno 4:1, Trnava – Banská Bystrica 1:3, Trenčín – Zvolen 4:2, Poprad – Nitra 1:2, Liptovský Mikuláš – Prievidza 2:3

6. kolo:
MŠK Púchov – HKM Zvolen 2:7 (2:2, 0:3, 0:2), 11. Moravanský, 14. Pobežal (Žemla)
Slovan Bratislava – Banská Bystrica 9:3, Trnava – Brezno 6:2, Trenčín – Martin 1:1, Prešov – Košice 2:6, Liptovský Mikuláš – Nitra 0:5, Poprad – Prievidza 4:4

I. liga starší žiaci
Starší žiaci – ôsmaci si poriadne skomplikovali cestu na majstrovstvá Slovenska. V sobotu doma podľahli Martinu a cez týždeň nedokázali bodovať ani na ľade len priemernej Považskej Bystrice, pred ktorou mali dvadsaťštyribodový náskok.

8. HT
24. kolo:
HK 95 Považská Bystrica – MŠK Púchov 3:2 (0:0, 3:0, 0:2), 47. Halušková (Škultéty), 53. Hudík (Kohutiar)
Ostatné výsledky 24. kola: Zvolen – Ružomberok 7:1, Brezno – Liptovský Mikuláš
8:3, Martin – Lučenec 9:0, Banská Bystrica – Žilina 1:4

25. kolo:
MŠK Púchov – MHA Martin 2:4 (1:3, 1:0, 0:1), 18. Lazarov, 28. Toman (Pobežal)
Brezno – Zvolen 0:9, Lučenec – Ružomberok 3:0, Liptovský Mikuláš – B. Bystrica 0:13, Žilina – Považská Bystrica 7:1

24. kolo:
HK 95 Považská Bystrica – MŠK Púchov 8:7 (2:3, 3:4, 2:1), 4. Štrbáň (Vrtiel), 6. Cebo (Hazala), 9. Hazala (Cebo), 22. Novotníček, 27. Vrábel. 31. Vráblik, 54. Bodjan (Vrábel)
Ostatné výsledky 24: kola: Zvolen – Dolný Kubín 0:3, Brezno – Liptovský Mikuláš 5:0, Martin – Lučenec 4:3, Banská Bystrica – Žilina 5:5

25. kolo:
MŠK Púchov – MHA Martin 4:4 (2:1, 1:2, 1:1), 3. Žondor, 10. Brežný (Žondor), 36. Hazala (Vrtiel), 52. Hazala (Brežný)
Ostatné výsledky 24. kola: Brezno – Zvolen 1:4, Lučenec – D. Kubín 0:9, Liptovský Mikuláš – B. Bystrica 0:11, Žilina – Považská Bystrica 4:2

24. kolo:
MŠK Púchov – HK 95 Považská Bystrica 7:7, Ružomberok – Zvolen 1:12, Liptovský Mikuláš – Brezno 5:8, Rimavská Sobota – Martin 5:3, Žilina – Banská Bystrica 5:3

25. kolo:
MHA Martin – MŠk Púchov 7:4, Zvolen – Brezno 8:5, Ružomberok – Rimavská Sobota 4:2, Banská Bystrica – L. Mikuláš 10:3, Považská Bystrica – Žilina 2:4

5. HT
24. kolo:
MŠK Púchov – HK 95 Považská Bystrica 2:9, Dolný Kubín – Zvolen 6:2, L. Mikuláš – Brezno 11:6, R. Sobota – Martin 6:13, Žilina – Banská Bystrica 14:5

25. kolo:
MHA Martin – MŠK Púchov 7:4, Zvolen – Brezno 5:2, D. Kubín – R. Sobota 19:3, B. Bystrica – L. Mikuláš 8:4, P. Bystrica – Žilina 0:5