Hokej: Púchovčania si vylámali zuby na liptovských haluškách

221
Adam Špankovič strieľa z trestného strieľania tretí gól do siete Liptákov v druhom stretnutí. Púchovčania napokon štvrťfinálovú sériu neotočili a zostali pred bránami semifinále. Foto: Miroslav Mikáč

2. liga muži
Štvrťfinále play-off
2. zápas: MŠK Púchov – MHK 32 Liptovský Mikuláš B 10:4 (3:1, 4:1, 3:2) – stav série 1:1, 3. Hrušík (Zúbek, Pšurný), 9. Zemko (Pšurný, Špankovič), 18. Špankovič, 33. Zúbek (Hrušík, Pšurný), 36. Furo (Bajtala, Panáček), 37. Mikuš (Zúbek, Říha), 39. Pšurný (Hrušík, Říha), 47. Zemko (Říha, Špankovič), 48. Kvocera (Hrušík, Pšurný), 49. Špankovič (Říha, Zemko)
Strely na bránku: 44:28, presilové hry: 10/3 – 7/1, 300 divákov, rozhodovali Lesay, Drblík, Durmis
Zostava MŠK Púchov: Baštuga – Kvocera, Mikuš, Pišoja, Madový, Kollárik, Haluška – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Zemko, Říha, Španskovič, Furo, Panáček, Bajtala, tréner Branislav Okuliar

Púchovčania chceli dať od úvodného hvizdu najavo, kto bude pánom na ľadovej ploche a už v tretej minúte šli do vedenia po góle Hrušíka. V deviatej minúte zvýšil na 2:0 Zemko, no o šesť minút znížil Koniar. Necelé tri minúty pred koncom prvého dejstva premenil Špankovič trestné strieľanie a domáci opäť viedli o dva góly. V 25.minúte síce hosťujúci Oško
kontaktným gólom vykresal nádej pre Liptákov, no potom už excelovali hokejisti MŠK. Góly Zúbeka, Fura, Mikuša a Pšurného (posledný dvaja z presilových hier) dali Púchovčanom po dvoch tretinách pohodlné päťgólové vedenie. V úvode záverečnej tretiny síce Koniar znížil na 7:3, no ďalšie tri góly z hokejok Zemka, Kvoceru a Špankoviča hostí definitívne zlomili. Liptáci potom vsadili na tvrdosť až brutalitu, a tak v závere stretnutia bolo na trestných laviciach husto. Do pästných súbojov sa najaktívnejšie zapojili Bajtala a najmä Zúbek, ktorý rovnako ako hosťujúci Danko stretnutie nedohral.

Ostatné zápasy: Prievidza – Rimavská Sobota 1:4 – stav série 0:2, Humenné – Dynamax Nitra 5:0 kontumačne – stav série 1:1, Martin – Osmos Bratislava B 6:0 – stav série 2:0

3. zápas: MŠK Púchov – HKM Liptovský Mikuláš B 1:4 (0:1, 0:2, 1:1) – stav série 1:2
.
Góly: 44. Madový (Zúbek, Říha) – 11. Pawelski (Koniar, Mravec), 39. Pavlovič (Koniar, Oravec), 39. Kalousek (Martínek, Mravec), 60. Legerský (Kalousek)
Strely na bránku: 44/38, presilové hry: 7/1 – 5/0, 300 divákov, rozhodovali Mĺkvy, Lesay, Kollár
Zostava MŠK Púchov: Baštuga, Kučík – Kvocera, Mikuš, Pišoja, Madový, Haluška – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Zemko, Šíha, Špankovič, Furo, Panáček, Bajtala, tréner Branislav Okuliar

Po sobotných hodoch prišlo nedeľné bolenie brucha. Hokejisti MŠK Púchov nedokázali v prvých dvoch tretinách prekonať koncentrovanú obranu Liptákov. Naopak, v prvých dvoch tretinách trikrát inkasovali bez toho, aby sa sami zapísali do streleckej listiny. Hostia šli do vedenia v desiatej minúte gólom Pawelského. V druhej tretine napriek útočnej snahe
Púchovčanov opäť skórovali len hostia. V 39. minúte zvýšil na 0:2 Pavlovič a pätnásť sekúnd po buly v stredovom kruhu dvíhali Mikulášťania ruky nad hlavu tretíkrát po góle Kalouska – 0:3. V nervóznej záverečnej tretine, v ktorej prišiel na rad aj pästný súboj, dokázali domáci v 44. minúte už iba znížiť na 1:3. Autorom gólu bol v presilovej hre Madový – 1:3. Skazu Púchovčanov dovŕšil pol minúty pred koncom štvrtým gólom Liptákov Legerský – 1:4.

Ostatné zápasy: Humenné – Dynamax Nitra 9:1 – stav série 2:1

Extraliga dorast
O 9. – 16.miesto
13. kolo: HK Gladiators Trnava – MŠK Púchov 1:2 (0:1, 1:0, 0:0, 0:0), po samostatných nájazdoch, 8. Bielousov, rozhodujúci nájazd Putala, Spišská Nová Ves – Liptovský Mikuláš 5:2, Martin – Žilina 3:5, Michalovce – Prešov 4:1
14. kolo: MŠK Púchov – HK Gladiators Trnava 3:2 (1:0, 0:1, 1:1, 0:0), po samostatných nájazdoch, 7. Smolka, 42. Rusnák, rozhodujúci nájazd Deneš, Liptovský Mikuláš – Spišská Nová Ves 6:3, Žilina – Martin 3:2 po sn, Prešov – Michalovce 1:4

Play-out
11. kolo: MŠK Púchov – HC 05 Banská Bystrica 3:4 (3:1, 0:2, 0:1), 1. Pobežal (Urban), 7. Kuráň (Krajčoviech, Majerník), 17. Majerník, Trnava – ŠKP Bratislava 6:2, Žilina – Nitra 2:4
12. kolo: MŠK Púchov – HC 05 Banská Bystrica 4:5 (1:3, 1:1, 2:1), 6. Kuriš (Dudáš, Majerník), 30. Urban (Majerník, Mišák), 46. Mišák (Majerník, Bubela), 59. Pobežal (Urban, Kuriš), Trnava – ŠKP Bratislava 2:1, Žilina – Nitra 3:4

8. HT
29. kolo: MŠK Púchov – MsHKM Žilina 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), Považská Bystrica – Liptovský Mikuláš 8:5, Zvolen – Martin 1:5, Brezno – Lučenec 15:4

7. HT
29. kolo: MŠK Púchov – MsHKM Žilina 1:2 (1:1, 0:0, 0:1), 15. Vráblik (Hajas, Kováčik), Považská Bystrica – Liptovský Mikuláš 3:9, Zvolen – Martin 4:4, Brezno

6. HT
29. kolo: MsHKM Žilina – MŠK Púchov 4:1 (0:1, 3:0, 1:0), 7. Pobežal, Liptovský Mikuláš – Považská Bystrica 4:10, Martin – Zvolen 3:8, Lučenec – Brezno odložené

5. HT
29. kolo: MsHKM Žilina – MŠK Púchov 9:9 (6:0, 2:0, 1:0), Liptovský Mikuláš – Považská Bystrica 8:3, Martin – Zvolen 3:6, Lučenec – Brezno odložené

1. Žilina 27 19 3 5 201:104 41
2. B. Bystrica 26 17 1 8 211:106 35
3. Martin 28 17 1 10 163:129 35
4. Brezno 26 14 4 8 183:127 32
5. Zvolen 27 14 2 11 159:146 30
6. MŠK Púchov 27 11 2 14 148:155 24
7. L. Mikuláš 27 9 2 16 137:187 20
8. P. Bystrica 26 6 3 17 112:186 15