Hokejisti MŠK Púchov majú za sebou čierny víkend

243
Krídelník prvého útoku MŠK Púchov Lukáš Hrušík (v bielom s pukom) si na svoje konto pripísal štyri body za dva góly a dve asistencie. Na Bratislavčanov to však napokon nestačilo... Foto: Milan Podmaník

Hokejové družstvá MŠK Púchov majú za sebou čierny víkend. Muži, dorastenci i kadeti svoje zápasy prehrali a pohoreli aj tri zo štyroch žiackych družstiev. Česť klubu tak zachraňovali len mladší žiaci. Šiestaci otočili zápas s Martinom a poistili si prvú priečku. Hokejový život však ide ďalej, už o týždeň môžu všetky púchovské družstvá dokázať, že šlo len o jednorazový výpadok…

2. liga muži
17. kolo:
MŠK Púchov – HC Osmos Bratislava B 5:6 (3:1,0:4, 2:1), 7. Hrušík (Zúbek, Lukáč), 13. Mihula (Zemko, Flašík), 17. Madový (Panáček, Hrušík), 52, Zúbek (Hrušík, Lukáč), 58. Hrušík (Zúbek, Mikuš)
Strely na bránku: 36/40, Presilové hry: 4/0 – 6/0, Rozhodovali: Lesay, Nosek, Rehák, 230 divákov
Zostava MŠK Púchov: Crkoň, Baštuga – Lukáč, Mikuš, Pišoja, Madový, Haluška, Flašík – Hrušík, Pšurný, Zúbek, Brandis, Panáček, Furo, Zemko, Mihula, Stanislav, tréner Branislav Okuliar

V poslednom domácom stretnutí základnej časti chceli Púchovčania potvrdiť úlohu favoritov, no skúsení Bratislavčania s bývalými extraligistami v zostave im urobili škrt cez rozpočet. Už v prvej tretine boli hostia aktívnejší, mali puk častejšie na svojich hokejkách, no do vedenia šli paradoxne domáci v 7. minúte gólom Hrušíka – 1:0. Niekoľko šancí hostí
potom zneškodnil domáci gólman, no v 12. minúte bol bezmocný po strele Foltína – 1:1. Neubehla ani pol minúta a domáci opäť viedli. Spoluprácu so Zemkom a Flašíkom zužitkoval na strelenie vedúceho gólu Mihula – 2:1. Keď v 17. minúte zvýšil Madový na 3:1, zdalo sa, že stretnutie naberie očakávaný scenár.

Opak bol však pravdou, druhá tretina bola pre domácich Waterlom. Po dva góly strelili Hajduk a Kadraba, a hostia viedli dvojgólovým rozdielom. Púchovčania si síce vypracovali niekoľko tutoviek, no brankár Bratislavčanov doslova exceloval. V záverečnej tretine znížil Zúbek na rozdiel jediného gólu, no keď Hajduk z trestného strieľania zvýšil opäť vedenie hostí na dva góly, rozpútali sa na ľade vášne. Doplatili na to Zemko s Brandisom, ktorí okrem pätminútových inkasovali aj väčšie osobné tresty. Hokejisti MŠK síce ešte v 58. minúte Hrušíkom znížili, no vyrovnať sa im už nepodarilo.

Ostatné výsledky 17. kola: Budapešť – Prievidza 2:3 pp, Dolný Kubín – Dynamax Nitra 6:2, Ružomberok – Partizánske 2:5, Senica – Levice 4:9

Nadstavba 9. – 16.
3. kolo: MŠK Púchov – MHA Martin 1:3 (0:1, 0:1, 1:1), 54. Faltínek (Bielousov, Húska)
Ostatné výsledky 3. kola: Trnava – Žilina 1:2, Prešov – Spišská Nová Ves 1:5, Michalovce – Liptovský Mikuláš 2:4

4. kolo: MŠK Púchov – MsHKM Žilina 2:4 (0:3, 1:1, 1:0), 35. Putala (Smolka, Kašlík), 57. Rusnák (Kuchta)
Ostatné výsledky 4. kola: Prešov – Liptovský Mikuláš 1:2, Michalovce – Spišská Nová Ves 5:3

Play-out
1. kolo: HC 05 Banská Bystrica – MŠK Púchov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Ostatné výsledky 1. kola: ŠKP Bratislava – Trnava 3:4, MMHK Nitra – Žilina 4:2

2. kolo: HC 05 Banská Bystrica – MŠK Púchov 4:2 (1:0, 0:1, 3:1), 29. Dudáš (Kuriš, Urban), 54. Rusnák (Vagra)

8. HT
22. kolo: MHA Martin – MŠK Púchov 6:2 (1:2, 1:0, 4:0), 2. Ondráš (Žemľa), 11. Pobežal
Ostatné výsledky 22. kola: Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 5:4, Lučenec – Považská Bystrica 3:7, Brezno – Zvolen 3:3

7. HT
22. kolo: MHA Martin – MŠK Púchov 3:0 (1:0, 1:0, 1:0), Liptovský Mikuláš – Banská Bystrica 1:4, Lučenec – Považská Bystrica 4:9, Brezno – Zvolen 4:5

6. HT
22. kolo: MŠK Púchov – MHA Martin 6:5 (1:4, 2:1, 3:0), 3. Pobežal (Vrábel), 24. Pobežal (Štrbáň), 36. Gajdoš (Urban), 44. Pobežal (Vrábel, Cebo), 48. Hazala (Urban, Hromada), 53. Hazala (Pobežal)
Ostatné výsledky 22. kola: Banská Bystrica – Liptovský Mikuláš 9:6, Považská Bystrica – Lučenec 3:2, Zvolen – Brezno 2:4

5. HT
22. kolo: MŠK Púchov – MHA Martin 4:6 (3:3, 1:2, 0:1), 4. Baroš (Koncový), 7. Črvený (Luhový), 19. Baroš (Luhový), 34. Seiler

1. B. Bystrica 19 14 1 4 165:74 29
2. Žilina 19 13 2 4 139:85 28
3. Brezno 19 11 2 6 146:99 24
4. Martin 20 11 1 8 105:93 23
5. Zvolen 20 10 1 9 127:115 21
6. MŠK Púchov 20 9 1 10 115:117 19
7. L. Mikuláš 20 6 2 12 102:144 14
8. P. Bystrica 20 5 2 13 89:140 12